Конфлікт навколо відключення дитячих закладів від газу розгорівся з новою силою

Скарги на дії газовиків надходять з Сухинівки, Базилевщини, Машівки. Наприкінці січня ПАТ «Полтавагаз» відключило від опалення сім об’єктів у Терешківській ОТГ, в тому числі – дві школи, дитячий садок, два  ФАПи, амбулаторію та адмінбудівлю. Мешканці села Кошманівка прибули до столиці шукати правди разом з народним депутатом Артемом Вітком. Вони передали звернення до владних структур та провели брифінг у стінах Верховної Ради. Люди вимагають повернути тепло. Більше – у сюжеті нашого власного кореспондента з Києва Ольги Соломахи.

Громада з Кошманівки Машівського району приїхала до Києва шукати правди. Говорять, ще наприкінці січня ПАТ «Полтавагаз» відключило від опалення декілька приміщень та шкільних закладів їхньої територіальної об’єднаної громади. Сьогодні вони – у Верховній Раді разом з народним депутатом Артемом Вітком проводять брифінг щодо цього питання. 

Артем Вітко, народний депутат України

- Друзі, сьогодні газові олігархи фактично оголосили війну простим людям. Майже місяць немає газу та опалення у дитячому закладі. Тобто, відключили спортивну залу від тепла. Зараз температура в залі - 5 градусів. Яким чином може дитина займатися спортом, якщо такий холод? І це на Полтавщині, яка є фактично газовою «житницею» нашої країни.

Під час брифінгу народний депутат звинуватив газопостачальника у зловживанні монопольним становищем. Повідомив: боргів перед відключенням соціальні установи не мали. 

Артем Вітко, народний депутат України 

- Відключення від опалення у люті морози організувала банда ТОВ «Полтавагаз збут», керівником якої є колишній регіонал Лелюк.

Артем Вітко повідомив про те, що вже зареєстрував законопроект, яким запроваджується кримінальна відповідальність за відключення соціальних об'єктів від газу в опалювальний період.

Артем Вітко, народний депутат України 

- Минулого тижня я особисто подав законопроект, у якому пропонується кримінальна відповідальність за відключення соціальних об'єктів від газу в опалювальний період. Тому, шановні друзі, вимагаємо негайно включити у село Кошманівка Машівського району газ, щоб наші діти займались у теплих приміщеннях.

На брифінгу мешканці Кошманівки приєдналися до вимог депутата. 

Валерій Остах, вчитель фізичного виховання в Кошманівській школі 

- Від дітей, від спортсменів дуже прошу владу допомогти нам у підключенні газу.

Для того, щоб вирішити питання газу, громада на чолі із Артемом Вітком сьогодні відвідали Національну Комісію, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Були в Антимонопольному Комітеті. Передали депутатські звернення з приводу незаконних дій газовиків Полтавщини з вимогою вжити заходів та притягнути винних до відповідальності. 

Валерій Остах, вчитель фізичного виховання в Кошманівській школі 

- Надіємося, що з його допомогою ми вирішимо якось цю ситуацію. Страшно дуже в таких умовах  жити, тренуватися і працювати.

Стрічка новин