Кокотюха про Полтаву

Саме це місто стало темою нового роману українського письменника і сценариста. Відомий він своїми екранізованими творами. Андрій Кокотюха має багато нагород і не менше скандалів. Про це і говорили під час зустрічі у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Гончара. 

Зустріч починається із розповіді Андрія Кокотюхи про свій новий твір. Це – ретро-роман про Полтаву. За словами автора, про історію Західної України він уже писав. Тому цього разу вирішив «перейти» на Центральну. Тому що, говорить Андрій Кокотюха, тут він народився і знає більше реалій. 

Андрій Кокотюха, письменник, кінодраматург

- Так виникло 5 міст: Київ, Полтава, Харків, Чернігів, Катеринослав. Просто герой переїжджає з місця на місце, він вигнанець, він мандрівний лицар, йому немає місця ніде. І, логічно, що після Києва він приїжджає в Полтаву, але в кожній тут історії є нюанс.

 За словами автора, він у своєму романі намагався «створити атмосферу» тих часів – 1909-1919 років. Тому назвав твір «Вигнанець і навчена відьма». Серед присутніх на зустрічі – учень гімназії №31 Ярослав Михайлов. Хлопець говорить: творами Андрія Кокотюхи захоплюється давно.  

Ярослав Михайлов, учень гімназії №31

- Твір «Гімназист і чорна рука». Це такий, більш детективний твір, і там розповідається про хлопчика, якому надходили посилання про його школу, і також надходили посилання від чорної руки, які вимагали гроші. Ну він розкрив цю таємницю, і мені дуже сподобалася динаміка, динамічність цього твору і комічність.

Куратор зустрічі Ольга Ружицька говорить: у письменника є цілі цикли творів, де він «поселяв» своїх героїв в інших містах України. Цього разу автор їх «поселив» у Полтаві. Вона поділилася, в чому унікальність цієї роботи.

Ольга Ружицька, куратор зустрічі в Полтаві

- Ніхто з українських сучасних письменників не працює у жанрі ретро-роману так багато, як Андрій Кокотюха. І це, мабуть, перший подібний твір про наше місто, який уже очікується наприкінці літа, як анонсовано.

По завершенню виступу письменника присутні могли поставити йому питання. Найбільше школярів цікавило, як Андрій Кокотюха пише свої романи. Питали про дитячу літературу та екранізовані твори.

Стрічка новин