Здорове тіло чи ризик для життя?

Навколо Корпусного парку, можливо, з’являться бігові доріжки із професійним покриттям, аби спортсмени не тренувались просто на проїжджій частині дороги. Електронна петиція із такою пропозицією з’явилась на сайті міської ради шостого лютого і швидко набрала достатню кількість голосів, аби її розглянули депутати. Тож чи планують втілювати ідею, дізнавались наші журналісти.

Антоніна Білоус працює менеджеркою. Дівчина веде здоровий спосіб життя. Раніше із однодумцями бігала навколо Корпусного парку, проте заняття припинили. Зрозуміли: незручно й небезпечно. Сигналили незадоволені водії.

Антоніна Білоус, авторка петиції про бігові доріжки

- Так як у нас місто не облаштоване ні вело, ні біговими доріжками, я подумала, що добре б було у центрі зробити можливість для безпечного бігу. Аби бігати не навколо паркану, а всередині.

Шостого лютого активістка написала петицію, де запропонувала прокласти бігову доріжку, вкриту гумовою плиткою, всередині Корпусного парку. Ініціативу швидко підтримали триста полтавців. Дівчину запросили на зустріч, де пропозицію обговорили з чиновниками та представниками міських спортивних об’єднань. З’явилась нова ідея - прокласти доріжку не всередині, а навколо парку. Адже Корпусний - пам’ятка садово-паркового мистецтва.

Денис Поліщук, активіст, бігун

- Насамперед потрібно цю зону виділити. Мабуть, це буде в червоному стилі, щоб машини, які їдуть, бачили, що це зона є біговою, облагородити її стовпчиками.

Тепер пропозицію розглянуть на депутатській профільній комісії, куди запросять авторку петиції та представників спортивного руху. Скільки коштуватиме втілення ідеї, представники влади поки що сказати не можуть.

Олександр Шамота, в.о. міського голови, секретар Полтавської міської ради

- Немає ні проекту, немає чіткого розуміння, що це має бути, чи це має бути окремо відділена зона навколо Корпусного парку бордюром, або це повинна бути зона, відділена стовпчиками, або це повинна бути зона, покрита окремим біговим матеріалом, або це зона буде всередині парку.

Спортсмени та активісти сподіваються – вже в цьому році бігатимуть по професійному покриттю. А поки що тренуються поряд із проїжджаючим транспортом.

Стрічка новин