Скільки потрібно їсти фруктів і овочів щодня

Скільки потрібно їсти фруктів і овочів щодня

Свіжі або заморожені фрукти й овочі обов'язково повинні бути присутніми в щоденному раціоні. Ніякі вітаміни з аптеки не засвоюються повністю, тоді як з овочами і фруктами такої проблеми не виникає – всі нутрієнти в них гармонійно засвоюються.

Овочі та фрукти містять багато клітковини, яка майже не містить калорій, але дає відчуття ситості. І до того ж абсорбує шкідливі хімічні речовини, канцерогени та виводить їх з організму.

Скільки ж потрібно з'їдати овочів і фруктів? Дієтологи рекомендують вживати 400 грамів щодня. Таку порцію обчислили вчені з Оксфордського університету. У їхньому експерименті брали участь 300 тисяч осіб віком від 40 до 85 років, які щодня вживали рекомендовану вченими порцію овочів і фруктів.

Спостереження за учасниками показало: для зміцнення здоров'я людям потрібно регулярно вживати фрукти, овочі, ягоди та зелень – у загальному по 400 грамів на день. Цю кількість потрібно розділити на порції і з'їдати їх протягом дня. Найкорисніше вживати різнокольорові овочі та фрукти.

"Таке харчування на 22% знизило ризик розвитку ішемічної хвороби. Також в учасників покращилася робота шлунка, став правильно функціонувати кишківник", – повідомили автори проекту.

Стрічка новин