Краща серед двох тисяч

Полтавська студентка виборола призове місце у Всеукраїнському конкурсі «Архітектор-2019». П’ятикурсниця Ольга Петлюх представила своє бачення оновленого міського дендропарку. Про перемогу, майбутню поїздку до Італії та професійні амбіції дівчина розповіла нашим журналістам.

Конкурс тривав півроку. Його провели у столиці. За першість змагались дві тисячі студентів будівельних та архітектурних вишів. До фіналу дійшли вісімдесят вісім. Перемогли тридцять. З Полтави – лише Ольга. Побачила оголошення про конкурс випадково, гостюючи в Одесі.

Ольга Петлюх, архітекторка

- Я замислилась, зайшла в інтернет. Знайшла, де зареєструватися. До кінця реєстрації залишилось 2 дні. Я одразу зареєструвалась, хоча не знала, що там буде, які будуть етапи. Мені дуже хотілось отримати звання «Архітектор 2019»!

Батько Ольги - мостобудівник. Тож доньці пророкував професію інженера. Мама - актриси. Сама вагалась між хірургом та архітектором. Врешті любов до проектування перемогла. 

Коли на вирішальному етапі конкурсантам запропонували розробити проект оновлення паркової зони, згадала про Дендропарк. Дівчина каже - «зелені легені» міста могли б бути більш цивілізованим місцем для відпочинку. Запропонувала спиляти занадто старі дерева, почистити ставки, викласти бруківку та велосипедні доріжки, навіть влаштувати атракціони.

Ольга Петлюх, архітекторка

- Також дитячі майданчики, там рельєф дозволяє їх зробити. Екстрим-парк, барбекю-зона. Адже туди приїздять люди для чого? Для того, щоб відпочити на природі. Тобто, я пропоную зробити це більш правильно. Більш структуровано.

Майбутня архітектора разом з іншими переможцями у березні їде до Мілану. Їх чекатиме архітектурний тур столицею моди та відвідування виставки «Made Expo», присвяченій інноваціям, дизайну і інтегрованим будівельним рішенням.

Лишитись жити у Європі в майбутньому Ольга не планує. 

Ольга Петлюх, архітекторка

- Я б хотіла пожити рік. Попрацювати архітектором. Дізнатись, які в них є норми, як вони виконують свої проекти, але, звичайно, я хочу залишатись в Україні. Адже якщо всі будуть виїжджати, то хто буде піднімати Україну на ноги?

Також Ольга мріє - Полтава стане більш структурованою та привабливою для туристів, а центр прикрашатимуть не сучасні забудови й МАФи, а аутентичні пам’ятки культури.

Стрічка новин