В ПолтНТУ відкрили ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН України

Традиційно подія відбулась в ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка. Цього року в ІІ-у етапі МАН взяло участь 700 школярів.

Близько 700 школярів з усієї Полтавщини приїхали до ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка. Тут проходить ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Анастасія Репало втретє бере участь в конкурсі. Дівчина захищає наукову роботу в секції «економіка». Її тема: «Освітні міграції».

Анастасія Репало, учениця Полтавської гімназії №33

- Ми працюємо над тим, щоб перенаправити сам відтік мізків у циркуляцію. Щоб науковці, здобуваючи освіту за кордоном, повертались в Україну і приносили нові знання сюди.

На урочистому відкритті конкурсу перед учасниками виступив президент Полтавського територіального відділення Малої академії наук України, ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко. Він розповів про особливості цьогорічного конкурсу-захисту.

Володимир Онищенко, президент Полтавського територіального відділення МАН України

- Стабільно з року в рік велика кількість молодих людей бере участь в ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Так в цьому році – близько 700 учасників. Найбільшим попитом користується відділення математики. Дуже великий попит спостерігаємо по напряму біологія (медицина). Ну і, безумовно, філологія, іноземні мови. Зокрема, польська мова починає набирати все більше популярності.

Серед почесних гостей на відкриття завітав і академік, голова Північно-Східного центру НАН України Володимир Семиноженко. Під час свого виступу він нагородив памятною відзнакою НАН України Володимира Онищенка.

Володимир Семиноженко, голова Північно-Східного центру НАН України

- Минулий рік був роком сторіччя Національної академії наук України. І тому я хотів би президенту вашої академії наук, великому другу Національної академії наук, дуже сучасній людині - ректору Національного технічного університету імені Кондратюка Володимиру Олександровичу Онищенку вручити цей орден.

Привітали школярів з початком конкурсу і представники обласної влади, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко. 

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Я вітаю вас з настанням ІІ етапу конкурсу. Зал вже не вміщує всіх бажаючих. Ви з любов’ю приходили до написання своїх робіт. І впевнений, що всі ви пронесете через все життя цю любов до науки.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Тут сьогодні збираються найкращі, збирається наукова еліта нашої держави, збираються іти, які є майбутнім нашої держави. Саме вам, дорогі діти, будувати майбутнє України. І сьогодні ви демонструєте свої прекрасні наукові роботи.

Після відкриття конкурсу у вченій раді університету відбулось засідання членів журі. На ньому Володимир Онищенко розповів про попередньо напрацьовану роботу з обдарованою молоддю. 

Володимир Онищенко, президент Полтавського територіального відділення МАН України

- Перед тим, як проводити ІІ етап, ми провели круглий стіл. На ньому обговорили проблеми і перспективи роботи з обдарованою молоддю. Запросили на засідання круглого столу президента МАН Станіслава Довгого, який висловив свої побажання. Зокрема, щодо об’єктивності, прозорості проведення ІІ етапу, відбору найталановитіших дітей, які потім будуть представляти на третьому етапі Полтавщину.

ІІ етап проходитиме три дні, після чого відбудеться церемонія нагородження кращих «манівців».

Стрічка новин