У Києві провели Всеукраїнську антихутряну акцію

Активісти закликали українців відмовитися від натурального хутра, вимагали від депутатів заборонити в Україні хутряні ферми. Дизайнерів та власників відповідних магазинів просили відмовитися від використання та продажу натурального хутра

Активісти, зоозахисники та просто небайдужі кияни – на Софіївській площі. В руках – плакати з гаслами «Знімай хутро назавжди», «Життя тварини важливіше шуби». Киянка Анна Кудімова прийшла підтримати антихутряний рух. Говорить: донедавна сама любила носити речі з натуральної шкіри та хутра.

Анна Кудімова, учасниця акції 

- Я сама колись носила норкову шубу. Батьки вважали, що це обов’язково, з першого курсу інституту. Але наразі відчуваю за це тільки сором. Думаю, як я, людина 21-го віку, могла повестися. Власне, на що?

Тепер киянка обирає речі тільки з еко-хутра. І таких, як вона, тут багато. Активісти скандують: шуба – маленький цвинтар. Про те, що сьогодні вже не модно носити натуральне хутро, розповіли і актори театру «ДАХ», учасники гурту «Це ШО». Вони власним прикладом показали: мати стильний вигляд можна, не вбиваючи тварин. 

гурт «ЦЕ Шо», учасники акції 

- Вважаємо, що можна бути стильними, не вбиваючи нікого. Ми вдягнули такі шуби, аби це показати. Ну і взагалі, цю акцію організовують наші друзі. Ми підтримуємо їхню ініціативу. Це колись мало б відбутися в Україні.

На підтримку життя тварин учасники акції приєднувалися зі своїми домашніми улюбленцями. Євгенія Талиновська прийшла разом з чотирилапим другом.

Євгенія Талиновська, учасниця акції

- Україна знаходиться на тому етапі, коли ми можемо говорити про загальну гуманність. Коли ми можемо говорити за тих, у кого немає права голосу. Тварини не можуть сказати, що «ми хочемо, щоб до нас відносилися добре». Тому моя роль полягає в тому, щоб вийти і сказати: «Досить». Що хутро – це криваве жлобство, що цирки – це експлуатація. Що ми живемо у такому віці, коли можна відмовитися від примх і прийти до гуманного співіснування з живими істотами.

Під час акції засновник зоозахисної ініціативи UAnimals закликав людей відмовлятися від хутра. Ще однією метою акції було стимулювати нардепів проголосувати за законопроект, який передбачає заборону хутряних ферм. Для цього організатори збирали підписи небайдужих. Така акція пройшла в 10 найбільших містах України.

Стрічка новин