Дороги, освітлення у поганому стані, школи та будинки культури без ремонту

Це частина тих проблем, що були у Щербанівській об’єднаній громаді, коли вона утворилася. Чи вдалося за рік, в умовах децентралізації, їх вирішити – розкаже Лідія Ритченко.

Ось такий вигляд має нині сільський будинок культури у Щербанях Полтавського району. Ще рік тому у приміщенні протікала покрівля та не було ремонту. Кошти на його відновлення виділили у Щербанівській громаді після об’єднання. Це близько мільйона гривень. 

Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ОТГ

- Коли ви в хаті починаєте робити ремонт, воно тече. З чого треба починати, звичайно, не з стін, а з даху.

Лариса Рубан, директор Щербанівського будинку культури

- Відремонтували нам кімнати дві, які відносилися до будинку культури, вони були в жахливому стані. Зробили нам туалети, зробили душову для діток, сцену зробили, зал глядацький. І також придбали для будинку культури крісла глядацькі. Проблеми - вода. Потрібно нам воду централізовано провести до будинку культури.

Проблем у Щербанівській громаді багато, каже її голова Ігор Процик. Ремонту потребують навчальні заклади.

Ігор Процик, голова Щербанівської сільської ОТГ

- Якщо елементарно у школі немає нормальної підлоги - це вже погано. Це я за Щербанівську школу. Якщо у Тростянці покрівлю треба міняти, значить, уже зроблений проект. Проектно-кошторисна документація буде на цій сесії затверджена. І буде оголошено тендер, перекриваємо дах, в першу чергу. Наступним етапом буде утеплення.

Наталія Драч, директор Тростянецького НВК

- За останній рік ми поміняли всі вікна - це 68 вікон.

А це танцювальний клас центру дозвілля «Водограй». В ньому безкоштовно займаються близько ста дітей різного віку з сіл Розсошенці та Горбанівка. На його облаштування з бюджету громади виділили 200 тисяч гривень. Вдалося торік зробити і вуличне освітлення у всіх селах громади. За рік роботи бюджет Щербанівської ОТГ збільшився втричі, і становить 78 мільйонів гривень без державних надходжень. Кошти планують спрямовувати на розвиток громади. Зокрема, ремонт доріг та інші соціально-важливі проекти.

Стрічка новин