Поліція Полтавщини викрила в столиці дитячу порностудію

Поліція Полтавщини викрила в столиці дитячу порностудію

За статеві зносини з неповнолітніми та їхню участь у "порнозйомках" зловмисник сплачував дітям від 500 до 1,5 тисячі гривень. Уже встановлено, що від злочинної діяльності затриманого постраждало п’ять неповнолітніх.

Затриманий в різних орендованих фотостудіях столиці організував, режисирував, приймав участь та проводив фото-, відеозйомки матеріалів порнографічного характеру за участі малолітніх та неповнолітніх дітей.

Відтак, за результатами перевірки детективи слідчого управління поліції в Полтавській області розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України.

У результаті досудового розслідування поліцейські встановили та задокументували злочинну діяльність 51-річного чоловіка. Фігурант, прикриваючись діяльністю професійного фотографа, підшукував неповнолітніх осіб жіночої статі. Зловмисник  входив з ними в довірчі стосунки, а через деякий проміжок часу схиляв їх до статевих зносин з ним та його 22-річним поплічником.  Відзнятий матеріал він за грошові кошти збував через мережу інтернет до країн Європейського Союзу, Азії та країн Америки.

За статеві зносини з неповнолітніми та їхню участь у "порнозйомках"  зловмисник сплачував дітям від 500 до 1,5 тисячі гривень.

Спільними зусиллями співробітників Київського управління кіберполіції, детективів слідчого управління поліції в Полтавській області та прокуратури в Полтавській області, за участі спецпідрозділу КОРД міста Києва було проведено санкціоновані обшуки за місцями проживання та переховування всіх учасників, причетних до виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії.

Поліцейські виявили та вилучили підручники з неврології раннього дитячого віку, підліткової психіатрії, поведінки підлітків, а також фотоплівки, фотокамери, записники,  платіжки про перерахування організатору  грошових коштів від громадянина іншої держави. Також вилучили банківські картки, металеві ланцюги, апаратуру для проведення зйомок та гроші.

Крім того, за місцем мешкання старшого чоловіка поліцейські виявили  двох неповнолітніх дівчат, стосовно яких фігурант готувався вчинити розпусні дії та виготовити дитячу порнографію. Уже встановлено, що від злочинної діяльності затриманого постраждало п’ять неповнолітніх.

Наразі чоловік затриманий в порядку ст. 208 КПК України. Тривають заходи щодо встановлення малолітніх та неповнолітніх дітей, яких піддавали сексуальній експлуатації.

"Слід зазначити, що інформація про злочинну діяльність затриманого потрапила в засоби масової інформації. Відтак зловмисник встиг знищити частину доказів його злочинної діяльності. Поліцейські звертаються до громадян: якщо хтось володіє будь-якою корисною для слідства інформацією щодо злочинних дій затриманого, просимо телефонувати на "102" або звертатися до найближчого відділу поліції", - повідомляють на офіційному сайті Національної поліції.

Наразі до Октябрьского суду Полтави доправили підозрюваного, документи передали на розгляд суду. Засідання проходитиме в закритому режимі. 

Стрічка новин