За два роки дорожники планують побудувати обхід с. Красне Кобеляцького району

За два роки дорожники планують побудувати обхід с. Красне Кобеляцького району

До 2020 року в рамках реконструкції автодороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка заплановане будівництво обходу с. Красне Кобеляцького району. Переможцем визнана турецька компанія, яка подала найнижчу пропозицію. Фінансування будівництва нового автошляху здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету. 

Щодоби автомобільною дорогою Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка курсує до 15 тисяч транспортних засобів. Побудована була в 60-х роках минулого століття. За цей час жодного разу масштабно не ремонтувалася. Більшість трафіку - це вантажні автомобілі. Наявне покриття не витримує їхню вагу. Відтак, було прийняте рішення щодо повної реконструкції автодороги, шляхом будівництва сучасної цементобетонної дороги.

Один з елементів реконструкції – будівництво обходу с. Красне Кобеляцького району. Було проведено три тендера. В усіх аукціонах перемогу здобула компанія "Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi" час останнього аукціону отримано 4 пропозиції, до торгів допущено 3 компанії. Найнижча пропозиція - 164 879 011,19 грн., а найвища - 179 165 139,26  грн. 

"Зараз дорога проходить через центральну частину села, виконуючи функції основної вантажної та пасажирської магістралі. Внаслідок цього знижується пропускна спроможність дороги, швидкість транспортного потоку. Будівництво ж цієї дороги дасть можливість вивести вантажний та великогабаритний транспорт за межі населеного пункту, зменшиться рівень загазованості та рівень шуму, скоротиться кількість та тяжкість дорожньо-транспортних пригод", - розповідає начальник Служби автодоріг Володимир Трояновський.

Обхід буде побудований із цементобетону за сучасними технологіями. Нова дорога матиме по дві смуги руху у кожному напрямку. Товщина дорожнього одягу разом зі стабілізованим та укріпленим грунтом становитиме 1,5 м. Довжина нової дороги - 8 км. Будівництво здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету. На реалізацію проекту заплановано 800 млн. грн. У цю суму входять будівельні роботи, компенсація за викуп земельних ділянок, технічний нагляд за якістю виконаних робіт

Підрядник зобов'язується своїми та залученими (у разі залучення субпідрядних організацій) силами і засобами виконати роботи з будівництва обходу с. Красне на ділянці від 103 до 111 км. відповідно до проектної документації та в обумовлений відповідним договором термін і здати його в експлуатацію. Служба автодоріг, яка є замовником будівництва, зобов’язується прийняти закінчений будівництвом об’єкт та сплатити вартість виконаних робіт. Строк виконання робіт – протягом 2019 – 2020 років.

Окрім будівництва обходу с.Красне на автошляху Дніпро-Решетилівка планується будівництво обходів м.Кобеляки та м.Решетилівка.

Стрічка новин