Мистецтво і час

Майже рік минув з часу смерті знаного полтавського художника Віктора Трохимця-Милютіна. До роковин смерті колеги та друзі організували виставку-присвяту картин митця. Роботи представили в Художньому салоні.

- Мене агітували, щоб я в Миколаєві залишився. А мені Полтава подобається.

Це одне з останніх інтерв’ю Віктора Трохимця-Милютіна, яке він дав нашому телеканалу. 26 лютого 2018 року полтавського художника не стало. Близько 70 років майстер присвятив мистецтву. До роковин смерті художника колеги влаштували виставку. 

Юрій Самойленко, голова Полтавської спілки художників

- Ми називаємо «художня виставка-присвята» «Віктор Трохимець-Милютін «Мистецтво і час». Вік є вік, він закінчується. Закінчується фізичний вік митця, але твори залишаються.

Всі картини, представлені на виставці, належать до приватних колекції друзів, колег чи поціновувачів творчості художника.

- Оце дуже цікава картина. Це картина, яка має назву «Шевченківський міст через річку Ворскла». Вона мені дорога тим, що я був причетний і бачив, як вона створювалась.

Картина належить другу Віктора Трохимця-Милютіна Григорію Титаренку. Він пригадує, як робота потрапила до його колекції. Трохимець-Милютін хотів намалювати місце, де був Тарас Шевченко. За допомогою звернувся до друга. 

Григорій Титаренко, друг художника, колекціонер 

- Я йому запропонував поїхати. Адже це відсотково по цій дорозі Шевченко рухався. Ми добре підготувались до цього пленера. І в перший, і в другий день він зробив по етюду. Тоді ми збирали гроші йому на операцію, і я говорю: «Я у Вас куплю цей етюд». З’явилась ось така робота, я нею дуже дорожу.

Віктор Трохимець-Милютін творив у різних жанрах. 

Юрій Самойленко, голова Полтавської спілки художників

- Він багатогранний, і він матеріали вивчає різні: від графічних до живописних. Тому різний матеріал.

В деяких роботах прослідковується сильний, вольовий та бунтарський характер майстра. От на цій графіці він приховав національну символіку. Хоча робота виконана в часи «шістдесятників», коли радянська влада карала за національну культуру.

- Ліворуч є якби ініціали його графічні. Проте, якщо перевернути його, то прослідковується половина тризуба. То було досить сміливо на 62 рік. Досить сміливо.

Окрім робіт Трохимця-Милютіна, в експозиції – портрети та фото майстра. Триватиме виставка в Художньому салоні до середини березня.

Стрічка новин