Вже тиждень триває конфлікт працівників Гадяцького сирзаводу

На знак протесту вони заблокували рух транспорту на дорозі біля підприємства

Більше 160 працівників сирзаводу подали скарги до Гадяцької райдержадміністрації. Ці скарги розглянуті та підготовлені відповідні позовні заяви до суду. Також Гадяцька райдержадміністрація уклала меморандум із ТОВ «Гадячсир». Він передбачає чіткий алгоритм ліквідації заборгованості. В десятиденний термін підприємства-боржники перераховують людям 30% місячної заробітної плати. Сирзавод та його дочірні підприємства зобов’язуються щомісяця виплачувати не тільки зарплатню, а й попередню заборгованість в розмірі місячної заробітної плати. Звільнені ж працівники отримають зароблене, виходячи із формули – 1 місяць – виплата однієї заборгованої місячної зарплати. Із протестувальниками зустрілася представник підприємства та пообіцяла щотижневі транші коштів у сумі 250 тис.грн. на погашення заборгованості перед звільненими працівниками.

Зараз люди розділилися на 2 табори: ті, хто погодився із пропозицією, і ті, хто вимагає повного погашення боргів. Увечері 20 лютого проїжджу частину протестувальники звільнили. Підприємство ж лишається заблокованим.

Галина Степанівна, представник ТОВ «Гадячсир»

- По 250 тисяч кожної неділі будуть получати ті люди, котрі розрахувалися з сирзавода.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області

- Спочатку вони перекривали дороги, але наразі при спілкування з поліцією ми дійшли згоди, щоб не порушувати права та інтереси інших людей, припинити блокування доріг. На період, коли розпочалось блокування, нами був здійснений об'їзд міста Гадяча через інші населенні пункти за всіма напрямками. Це із Миргорода, Лохвиці та Полтави. На даний момент Гадяч проїзний. Наразі мітингувальники проводять свої заходи безпосередньо біля самого цього підприємства. Оголосили вони його довгостроковим. Вони вимагають повернення їм заборгованості по зарплаті і мають на це повне право. 

Стрічка новин