Інтелектуальна гра для школярів

У Полтаві проходять «Дебати – 2019». Команди з усієї Полтавщини приїхали позмагатись за звання кращої. Загалом було 30 команд, з яких 5 дебатували англійською мовою. 

- Під час гри необхідно додати про те, що булінг є наразі великою проблемою суспільства. Вона має негайно бути вирішена. Тоді я скажу про це у своєму другому елементі.

Команда Полтавської загальноосвітньої школи №38 готується до змагань. Дівчата виграли міські дебати. Тому на обласній грі вони представляють Полтаву. Цьогорічна тема: «Булінг – поширене явище в українських школа». 

Софія Петрусь, представниця команди Полтавської ЗОШ №38 

- Ми дуже багато тренувалися. Насправді, до підготовки цієї теми в нас пішло багато часу. Ми використовували різні джерела. І насправді ця гра, вона є дуже корисною для нас самих. Адже ми здобуваємо таку велику кількість знань, яку ми не здобуваємо під час звичайних уроків в школі.

Дівчата – переможці минулорічної гри. Цього разу пасти задніх теж не збираються. Їм вже кортить дізнатись, хто ж стане їхніми опонентами. Загалом в дебатах беруть участь 30 команд з різних районів Полтавщини. 

Олена Дубинка, проректор з науково-педагогічної роботи ПОІППО ім.М.Остроградського 

- Дебати проходять за Всесвітнім форматом шкільних дебатів. Відбуваються змагання одразу між двома командами. Потім та команда, яка перемогла, переходить в наступний етап.

Дебати між учнями проходитимуть не тільки українською мовою. 5 команд доводитимуть свою позицію англійською.

Світлана Рак, асистент кафедри Кримінального права Полтавського юридичного інституту НЮУ ім.Я.Мудрого 

- Буде проходити 2 треки – україномовний і англомовний. Тобто, ми розвиваємось вже в Міжнародному форматі. Кожна команда готує дві позиції. Проте, максимально чітко потрібно провести лінію захисту. Виступаючі повинні аргументовано надавати характеристику своїй правовій позиції, які вони обрали.

Після відкриття організатори проводять жеребкування. Опонентами команди з Полтави стали представники Шишацької ОТГ. 

Команда Шишацької ОТГ

- Ми пройшли районні змагання, боролися з двома командами «С» і «З». Перемогли, і тепер на області. Розраховуємо на нашу впевненість у своїй позиції, і що ми переконаємо команду суперників, який би варіант гри не вийшов.

Далі розпочинаються самі дебати. В цьому двобої перемогла полтавська команда. Вони проходять до другого етапу змагань. 

Стрічка новин