У Полтаві відкрився Центр дослідження полтавської журналістики

Знаходиться він у Полтавському педагогічному університеті. З'явилася аудиторія, завдячуючи ідеї ректора університету та за сприяння мецената.

Оновлена та нова. Такою постала 301 аудиторія в педагогічному. Тепер це – Центр дослідження полтавської журналістики. На стендах представлені історичні сходинки розвитку журналістики та відомі постаті. Раніше журналістику досліджували епізодично, а тепер ситуація зміниться.

Надія Баландіна, завідуюча кафедрою журналістики ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Лише зі створенням цього центру ми будемо займатися цим системно. Що планується? Плануємо організовувати наукові конференції, де одна з секцій буде присвячена історії Полтавської журналістики. Можливо, ми організуємо і певне видання – «Хто є хто в Полтавській журналістиці?». Але це ми розпочнемо з цієї аудиторії.

На стінах – відповідні стенди. А на полицях – справжня цінність. З цією технікою доводилося працювати журналістам. Не є винятком і Валентин Посохов.

Валентин Посохов, присвятив журналістиці 40 років

- І в районних газетах, і в міській, і в обласних. І в обласному радіо теж. І навіть зробив 2 телепередачі. Це тоді, коли в нас не було свого телебачення, а був тільки телевізійний корпункт з Харкова.

На відкриття завітало чимало безпосередніх творців полтавської журналістики. Це відомі радійники, телевізійники та газетярі. Хто, як не вони, знають істину професії журналіста. 

Дмитро Старіков, голова осередку «Національної спілки кінематографістів України» 

- Ця професія вимагає повної віддачі. Коли ти щось робиш, то ти співпереживаєш з тією людиною, про яку ти робиш фільм чи нарис. Плюс чисто фізично це було складно. Це зараз такі камери. От якщо записати синхрон, як ви зараз пишете, то у нас було 100 метрів дроту. Адже камера працювала 220 від мережі.

Стрічка новин