Закінчується пільговий період розмитнення "євроблях"

Закінчується пільговий період розмитнення "євроблях"

23 лютого вступають у силу нові правила розмитнення.

22 лютого закінчується період пільгового режиму розмитнення "євроблях". Відповідно, починає діяти нова модель оподаткування акцизним податком легкових авто, яка була введена законами (законопроекти №8487 і №8487-1), прийнятими Верховною Радою 13 липня 2018 року.

Так, згідно з законопроектом №8487, вводиться нова модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Зокрема в запропонованій системі повинна відбутися зміна оподаткування одиниці об'єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

За основу буде братися базова ставка в 50 євро для машин на бензиновому двигуні і 75 євро для машин на дизельному двигуні. Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року, наступного після виробництва машини і на коефіцієнт об'єму двигуна (об'єм двигуна в кубічних сантиметрах, розділений на 1000).

Згідно законопроекту № 8488, вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення, а також посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Крім раніше чинного штрафу в розмірі 8,5 тис. грн за порушення строку більше ніж на десять діб, вводиться санкцію за порушення строку від 20 до 30 діб – 85 тис. грн, понад 30 діб (а також втрату або разукомплектацию транспортного засобу) – 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розукомплектувати його. Також йому буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачений штраф - 34 тис грн.

Стрічка новин