Підприємство "Гадячсир" погасить заборгованість перед працівниками

Підприємство "Гадячсир" погасить заборгованість перед працівниками

Компанія "Гадячсир" та дочірні організації не виплачували заробітну плату робітникам та множили борги. Гадяцька РДА підписала з ними меморандум. У ньому чітко прописаний механізм погашення заборгованості перед людьми.

Ситуація на контролі в голови Полтавської ОДА — у ній розбираються правоохоронці. Крім них, він звернувся до інспекції з питань праці та податкової.

Скарги на підприємство та велика заборгованість — як все почалося? До Гадяцької РДА звернулося більше 160 працівників ТОВ "Гадячсир" та дочірніх компаній зі скаргами на заборгованість заробітної плати. Раніше це питання вже вирішували, проте зараз ситуація повторилася. У результаті, люди стали перекривати дороги та протестувати.

Укладання меморандуму — вирішення проблеми. Гадяцька РДА підписала меморандум із представниками підприємств-боржників. Він передбачає чіткий алгоритм ліквідації заборгованості.

"Я дав дорученням правоохоронцям розібратися в ситуації. Крім них, звернувся до інспекції з питань праці та податкової. На місці проблему вирішує Гадяцька РДА. Перші гроші вже пішли до людей. Задача — домогтися повної виплати боргів. І я проконтролюю її виконання на кожному етапі", — наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Отже, починаючи з учора, в десятиденний термін підприємства-боржники перераховують людям 30% місячної заробітної плати. Далі "сирзавод" та його дочірні підприємства зобов’язуються щомісяця, крім виплати заробітної плати, перераховувати людям попередню заборгованість в розмірі місячної заробітної плати. Звільнені працівники також отримають зароблене за формулою "1 місяць — виплата однієї заборгованої місячної зарплати".

"Ми активно взялися за вирішення проблеми. У стінах Гадяцької РДА наші юристи допомагають людям готувати позови до суду. Також днями підписали меморандум про співпрацю з «Гадячсиром» і дочірніми компаніями. У ньому чітко прописаний алгоритм виплати заробітної плати підприємствами-боржниками. Позиція принципова — повна виплата боргів",— підсумував голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко.

Стрічка новин