Замість кіно – руїна

Кінотеатр «Алмаз» уже майже двадцять років стоїть в занедбаному стані. На початку 2000-Х років він перейшов у приватну власність, але будівництво зупинилося. Наразі будівля – це притулок для безхатьків та місце для занять паркуром. Що робити з будівлею, обговорювали у Полтавській міській раді.

Ще на початку 2000-х років цей заклад приймав глядачів. Малеча ходила на сеанси мультфільмів, а дорослі – на прем'єри кінострічок. Але заклад припинив роботу. Територія занепадає. Земельна ділянка огороджена парканом, який повністю завалився.

За словами мешканців мікрорайону, тут постійно розгулюють безхатченки, наркозалежні чи підлітки. Така ж проблема хвилює і полтавку Вікторію Собакарь. Жінка щодня проходить біля будівлі. 

Вікторія Собакарь, полтавка

- Ввечері взагалі - це такий об'єкт, повз який страшно проходити навіть дорослим людям. Жінки тут намагаються і не ходити. Будівля знаходиться між 3 мікрорайонами: «Сади-2», «Сади-1» та «Алмазний». І це центр мікрорайону. Всі люди тут проходять, і багато їх тут живе.

Вхід на територію не закритий і є небезпечним. Захаращена територія, розвалене приміщення кінотеатру наражають на небезпеку.

Володимир Корнійчук, голова ГО «Учасників бойових дій» Шевченківського району м. Полтава

- Біля парку воїнів-афганців негоже, щоб отака зруйнована будівля стояла. Я хочу сказати, що діти замість того, щоб займатися спортом чи воєнно-патріотичним вихованням, то зараз тут наркомани і тому подібне. Більше 15 років оце будівля стоїть.

Але є й пропозиції щодо цієї будівлі. На сайті міської ради з'явилась петиція. Її автор Денис Поліщук.

Денис Поліщук, автор петиції 

- Щоб цю будівлю за можливості повернути в комунальну власність та за бюджетні кошти відновити зону дозвілля для всіх мешканців мікрорайону «Алмазний» та полтавців в цілому.

Таку ж ідею підтримує і Вікторія Собакарь.

Вікторія Собакарь, полтавка

- Всі мамусі та татусі знають, що найбільш гарні хоббі-класи у нас знаходяться в центрі, і всі ми возимо своїх дітей до центру, бо тут у нас немає місця, де б художні колективи, які могли б розташувати свої класи.

Петицію розглядали на міській депутатській комісії з питань містобудування, архітектури та туризму. Під час засідання виникла дискусія. Будівля приватизована ще з вересня 2007 року. Таким чином умови власнику диктувати не можуть. 

- Згідно з реєстром речових прав, це товариство, і до цього часу є власником цієї будівлі. Приватизація здійснювалась згідно з рішенням 19 сесії Полтавської міської ради 5 скликання від 11 вересня 2007 року.

Після обговорення депутати проголосували за те, щоб доручити інспекції з благоустрою звернутися до власника будівлі для вирішення питання облаштування огорожі.

Стрічка новин