Газовий конфлікт

До нас у редакцію звернувся мешканець села Сухинівка Кобеляцького району. За його словами, газовики незаконно взяли на баланс газорозподільчу мережу труб. У ситуації розбирались наші журналісти.

Артур Ковач вже більше року воює з ПАТ «Полтавагаз». За його словами, підприємство незаконно взяло на баланс газорозподільчу мережу труб у селі Сухинівка Кобеляцького району і здійснює їх заміну. 

Артур Ковач 

- З'ясувалось буквально в минулому році, що нам вирішили замінити «Кобелякигаз» труби. Витягнути залізні, а поставити пластикові. Виявилось, що на ці труби ні в кого документів немає. Тобто, виходить, що наші труби в нас вкрали.

Пан Ковач надіслав інформаційні запити до відповідних структур. З'ясувалося:

газопровід до села Лісне Кобеляцького району, побудований за рахунок мешканців сіл Лісне та Сухинівка загальною вартістю 88500 гривень, був переданий безкоштовно на баланс Кобеляцького УЕГГ від кооперативу «Сухинівський». 

Артур Ковач 

- Я з'ясував в минулому році, що кооперативу ніякого не було. Тобто, є відповідні документи від державних реєстраторів, від державної фіскальної служби і від Міністерства юстиції роз'яснення: у 2003-2004 роках повинні були реєструвати кооператив. Він не міг діяти без нічого. Просто захотілось зібратись, і він діяв. Виявляється, що ніхто нічого не реєстрував. Також людині зарплатню платили, яка була головою. Якось ось так в нас було.

Головою кооперативу на той час був Анатолій Литвин. Він і підписував акт прийому-передачі газопроводу. 

Анатолій Литвин, голова кооперативу «Сухинівський» у 2003-2004 рр.

- Ми її віддали. Ну як віддали? Ще до того, як кооператив сформувався, було вирішено, що все, що ми будуємо-передаємо на баланс тій організації, яка буде це обслуговувати, ми самі б цього не зробили.

- Давай я буду казати, як воно було насправді? Значить, якщо кооперативу не було, то нічого передавати ви не могли. 

- Ну да, і газу немає в нас. Все. 

- Тоді питання, чия це труба? Де є дозвіл Ковач Артура, Ковач Наталі або Кудрі Олександри, що я щось передавав якомусь Кобеляцькому УЕГГ. Ну немає ж такого дозволу, покажи мені його. От я, наприклад, зібрав багато документів, які свідчать про те, що кооперативу не було. 

- Ну не було, і я, значить, не керував.

- Получається, ти керував кооперативом, якого не було.

А поки односельчани сваряться, в цій ситуації до газовиків є багато запитань. А саме:

· як вони можуть вирізати труби, які їм не належать, а є власністю мешканців; 

· як ПАТ «Полтавагаз» змогла отримати на баланс газорозподільчу систему від неіснуючої юридичної особи і чому не бажає показувати первинну документацію

Таких прикладів свавілля монополіста на Полтавщині декілька. Це вже ввійшло в систему. Так вже більше 20 днів в селі Кошманівка без опалення знаходиться будинок культури, в приміщенні якого знаходиться бібліотека і більше 10-ти різножанрових гуртків для дітей. 

До нас постійно надходять скарги і з інших куточків Полтавщини. Тому ми будемо й надалі слідкувати за подіями й інформувати наших телеглядачів.  

По суті питань, викладених у зверненні, повідомляємо наступне: Кобеляцький РГП ПАТ «Полтавагаз» не володіє інформацією, викладеною у вашому запиті. 

Стрічка новин