День відкритих дверей влаштував сьогодні Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Триватиме він умовно два дні, а тему для обговорення обрали одну з найважливіших – науково-методичне забезпечення та впровадження шкільної навчальної літератури у новому 2007-2008 навчальному році.

Цікаві для пересічного полтавця факти оприлюднили на своєму зібранні методичні працівники та вчителі області. Виявляється, у минулому навчальному році тільки початкова шкільна освіта здійснювалася за 17-тьма навчальними програмами, а Міністерство освіти рекомендувало до роботи аж 275 найменувань підручників для найменших школярів. Серед такого розмаїття методичної та шкільної літератури розібратися нелегко й вчителям та батькам. Попри чудову сучасну поліграфію, насиченість й неординарність у формах подання навчального матеріалу, фахівці відзначають й перевантаженість складною лексикою та складність викладу матеріалів. Така література вимагає творчості від вчителя та активності й зацікавленості від учня. Аби вчитель міг з 3-4-ох запропонованих нині підручників обрати найдоцільніший, й працюють методичні служби освіти.

Поліграфічне виробництво, на жаль, не встигає за інноваціями науковців, а тому й цього року очікують проблем із забезпеченням необхідною літературою шкіл. Щодо обласного центру, то міська влада заздалегідь вжила заходів, прийнявши програму з виділення коштів на додаткову закупівлю підручників. Тож у перших числах вересня, запевняють в інституті, полтавські діти сядуть за шкільні лави з необхідними й вдалими підручниками.

Стрічка новин