Не встигли подати документи до ЦВК, як вже порушили законодавство

Проміжні результати спостереження за виборчим процесом оприлюднили представники Громадянської мережі ОПОРА спільно з правоохоронними органами. Про типові порушення та тенденції виборчої кампанії на Полтавщині розповість Ірина Щербак.

44 претенденти змагатимуться за місце керманича держави. За історію незалежної України – це рекордна кількість. Проте, не встигли кандидати зареєструватись, як деякі вже порушили виборче законодавство. З початку кампанії в нашій області представники ОПОРИ зафіксували порушення у веденні агітації. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській обл. 

- Всі порушення, нами зафіксовані, відносяться до порушення правил розміщення агітаційних матеріалів. Наразі нами подано 33 подібних заяви щодо зафіксованих порушень.

Зокрема, порушення з розміщенням зовнішньої реклама, а це білборди та сітілайти, виникли у восьми кандидатів. Серед них – Сергій Каплін, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Юрій Бойко та Юлія Тимошенко. Загалом до правоохоронних органів Полтавщини подано 67 заяв щодо порушень виборчого процесу. Серед низ 2 випадки стосуються підкупу громадян. 

Андрій Замахін, начальник ГУ НП у Полтавській обл. 

- Всі ці дані матеріали зареєстровані до журналу обліку. По двом матеріалам, які мали ознаки кримінального правопорушення, були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 160 «Підкуп громадян». На даний час по цим матеріалам проводиться досудове розслідування. По решті, 20 матеріалам, складено 20 адмінпротоколів. На даний час є рішення судів накладення штрафів на порушників законодавства.

Фахівці зазначають: головною проблемою всіх виборів залишається фіксація правопорушень.

Валентина Буглак, омбудсменка із захисту виборчих прав 

- Незважаючи на те, що складається багато і постанов «Про адміністративне правопорушення», і кримінальних проваджень, до суду доходять одиниці. Адже є проблема з фіксацією цих злочинів, тому що це специфіка.

На час виборів на території Полтавщини працюватиме 8 окружних виборчих комісій і 1260 дільничних. За їх роботою в посиленому режимі слідкуватимуть поліцейські.

Стрічка новин