Сьогодні – День Героїв Небесної Сотні

Двадцятого лютого – День вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Його, згідно з указом Президента України Петра Порошенка, відзначають з 2015-го року. Цього дня в Полтаві у приміщенні медакадемії відкрили фотовиставку, присвячену героям Майдану.

Саме двадцятого лютого п’ять років тому на Інститутській вулиці силовики, представники режиму Віктора Януковича, розстріляли протестувальників, учасників Революції Гідності. Полеглих патріотів майже одразу в народі охрестили «Небесна Сотня». 

Кременчужанин Іван Балацький, співорганізатор фотовиставки та в минулому – учасник Євромайдану, розповідає: було неймовірно страшно. Особливо, коли «прикривав» в бою у Кріпосному провулку відхід мирних мітингувальників. Оточили «беркутівці». Як вирвався із смертоносного кільця, вже не пам’ятає. Лікувався від поранень у Кременчуці. Згадує: якби тоді не був у серці Києва, собі б не пробачив.

Іван Балацький, учасник Революції Гідності, організатор фотовиставки

- Коли я бачив, що ми йшли на Майдан, і нас проводжали кияни, які давали нам з собою якусь їжу, воду постійно, підтримували нас, я бачив духовенство, яке стояло, і в останній бой теж нас направляло і благословляло, то це мене насправді і підтримувало. Я розумів, що Україна стоїть за мною.

Він лише вчора повернувся із столиці, де з однодумцями презентували подібну виставку у військових навчальних закладах, спілкувались із молоддю. У Полтаві ж вирішили зробити акцент на світлинах, де зображена праця військових медиків.

Другокурсниця Юлія говорить: попри невдоволення батьків, не проти працювати у зоні бойових дій, адже лікарі там потрібні особливо.

Юлія Ковальчук, студентка УМСА

- Я – медик, я – військовозобов’язана, і я буду не проти, якщо буде така нагода – допомагати людям в таких ситуаціях.

Іван Балацький зауважив: гибель на Майдані тоді, у 2014-му, не була даремною й не лишилась непоміченою.

Іван Балацький, учасник Революції Гідності, організатор фотовиставки

- Вона пробудила Україну. Тому що нам незалежність далась дуже легко. В 91-му році нам просто її дали, ніхто її не цінував. Зараз, після цих жертв, після того, що сталося на Майдані, після війни на Сході я вважаю, що ми пробудилися як нація.

Стрічка новин