Гігантоманія у кераміці

Полтавська мисткиня та викладачка Луганського національного університету імені Шевченка Інна Гуржій дивує унікальними велетенськими панно із глини, які розмальовує, обпалює й вкриває глазур’ю у власній квартирі, обладнаній під творчу майстерню. Про таємниці технології дізнавались наші журналісти.

Після лекцій та семінарів викладачка поринає у творчість. Інтер’єрні панно, декоративні скульптури, інколи – посуд. Під настрій пише натюрморти, рідше – портрети. Каже, сама – людина незабобонна, проте у її орнаментах завжди є символи, що, завдяки народній творчості, здобули певний сенс. Наприклад, дерево символізує життя та родинні стосунки.

Інна Гуржій, мисткиня

- Взагалі це просто для душі. Людина, яка має якийсь талант, вона працює і самовиражається. Тому не можна сказати, що вона працює тільки заради визнання. Вона працює, тому що вона без цього не може. 

Цей елемент декору прикрасить кафе. Спочатку Інна малює ескіз у натуральну величину, потім розкатує велетенською скалкою глину, переносить малюнок, випалює елементи у пічці при температурі 1050 градусів. Далі – ангобування – нанесення фарби, покриття поливами – особливою склянистою глазур’ю, і знову – кількагодинне випалювання у пічці. Керамістка обожнює яскраві кольори.

Інна Гуржій, мисткиня

- Коли ми подивимось на свою кераміку, нашого регіону, традиційну, ми бачимо, що завжди є у ній поливи, зелені, чайного кольору, кольорові ангобування. Хочеться, щоб все продовжувалось, ця кольоровість в кераміці, а її зараз майже немає.

Цікаво, що й піч, і гончарний круг знаходяться у квартирі, більше схожій на майстерню і навіть музей. У Інни наразі мета – перевершити себе: долучитись до створення п’ятиметрової скульптури на Міжнародному симпозіумі монументальної кераміки в Опішному, який планують провести в червні. Каже: натхненню може завадити лише лінь.

Інна Гуржій, мисткиня

- Натхнення приходить тільки при роботі. Завжди художник працює, коли приходить ідея, постійно замальовує. А тоді цю замальовку хочеться втілити.

Мисткиня навчалась у Миргородському керамічному технікумі, здобула освіту архітектора в технічному виші у Полтаві. Активна учасниця обласних та всеукраїнських виставок.

Стрічка новин