Сім із десяти пацієнтів Полтавщини уклали угоди з сімейними лікарями

Сім із десяти пацієнтів Полтавщини уклали угоди з сімейними лікарями

На Полтавщині сім із десяти людей вже підписали декларації з сімейними лікарями. Тепер вони будь-якої миті можуть безкоштовно отримати консультацію фахівця та необхідну медичну допомогу.

Для тих пацієнтів, які ще не підписали декларації, послуги сімейників, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах також надаються безоплатно. Щоправда так буде не довго. З 1 липня медзакладам не компенсуватимуть прийоми "не своїх" пацієнтів.

Трансформація медичної галузі розпочалася у минулому році із змін в роботі первинної ланки. Тепер кожен сам обирає собі сімейного лікаря. Для цього з фахівцями укладають декларації. Комунікація зі своїм сімейним лікарем здійснюється особисто та безпосередньо. Так простіше записатися на прийом чи отримати консультацію.

На Полтавщині процес підписання декларацій триває активно. Вже 70% пацієнтів мають "своїх" лікарів. Обслуговування у них безкоштовне, всі послуги оплачує держава. Для інших - допомога сімейників, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах нині також безоплатна, але лише до 1 липня.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, до червня включно всі Центри первинної медико-санітарної допомоги отримуватимуть оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які проживають на території обслуговування медзакладу.

"За кожного такого пацієнта, який ще не уклав декларацію, центри  ПМСД отримуватимуть по 120 гривень – це вдвічі менше, ніж минулого року. А з 1 липня ЦПМСД не отримуватимуть і того – за кожен прийом людини без декларації потрібно буде сплачувати або органу місцевого самоврядування, або ж самому. Тож краще не чекати, а визначитися з лікарем та підписати з ним декларацію", - зазначив Віктор Лисак.

Підписана декларація – додаткова відповідальність лікарів за лікування пацієнтів, наголосив головний медик області. Адже від якості обслуговування буде залежати кількість їхніх пацієнтів, а, отже, й заробітна плата.

Нагадаємо, у Полтаві для пацієнтів, які мають проблеми із суглобами та потребують реабілітації, відкрили водолікарню відновного лікування.

Стрічка новин