Артем Вітко: "Треба жорстко карати тих, хто відключає дитячі заклади від газу в опалювальний період!"

Артем Вітко: "Треба жорстко карати тих, хто відключає дитячі заклади від газу в опалювальний період!"

Народний депутат України Артем Вітко виступає за запровадження жорсткого покарання за відключення газу об’єктам соціальної інфраструктури в опалювальний період.

Депутат уже зареєстрував у парламенті відповідний законопроект, яким передбачена кримінальна відповідальність посадових осіб, які відключають від газу і позбавляють опалення заклади освіти, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства, пасажирського транспорту і зв'язку, культури, побутового обслуговування тощо.

Вітко звертає увагу, що в Україні почастішали випадки припинення постачання газу як мешканцям, так і закладам соціальної сфери. У лютому депутат вступив у конфлікт з "Полтавагаз збут", коли представники постачальника газу, незважаючи на супротив Артема Вітка і місцевих мешканців, перекрили газ сільському клубу в Кошманівці. У цьому сільському клубі розташована шкільна спортивна зала, де діти тепер змушені займатися при температурі в 5 градусів. Газопостачання до дитячого закладу не відновлено досі. Натомість газовики кинули всі сили на боротьбу з народним захисником.

Депутат звертає увагу, що відключення газу спричиняє зростання захворюваності серед дітей та дорослих, порушення графіку освітніх, виховних, спортивних закладів, порушення норм і санітарних правил для функціонування означених закладів, поламка обладнання, збитки організацій на відновленні газопостачання.

Особливе обурення в суспільстві викликає те, що відключення газу стається через формальні, незначні приводи або навіть помилки обліковців. Не виключений і шантаж з боку газопостачальників з метою тиску на органи центральної та місцевої влади. Виникає потреба у тому, щоб позбавити компанії інструменту для різного роду маніпуляцій та спричинення шкоди об’єктам соціальної інфраструктури. Як засвідчує практика, простої заборони Кабінету Міністрів України відключати соціальні об’єкти від газу в опалювальний період – не достатньо.

"Будемо жорстко карати за те, що дітей позбавляють теплих приміщень у люті морози, - зазначив депутат Артем Вітко. – Мене «газовикам» не залякати. Я війну пройшов і готовий піти на нову війну – на газову! На Полтавщині видобувається український газ, а мешканці області мало того, що сплачують за нього потрійну ціну, як за імпортний, так ще й газ їм відключають! Полтавщина повинна отримувати газ за пільговими цінами, а постачальників треба тримати під контролем. Ніхто не має права зазіхати на дитячі заклади чи лікарні. Захищатиму їх до останнього!".

Стрічка новин