У Верховній Раді відбулося засідання до 5-ої річниці російської агресії

Провели його у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Росії проти України. Участь у засіданні взяв Петро Порошенко та Президент Європейської Ради Дональд Туск. Підбивали підсумки війни та вшанували пам’ять загиблих. Як це було, дивіться у репортажі нашого власного кореспондента з Києва Ольги Соломахи.

О 12 годині дня голова Верховної Ради Андрій Парубій оголошує про початок засідання. У сесійній залі – представники громадських об’єднань, спілки ветеранів АТО, іноземні політичні діячі, депутати, парламентарі та Президент України. Засідання проводять у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Росії проти України.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України

- 5 років тому ми, українці, стали на захист нашої держави. Ми зупинили ворога спочатку на Майдані, а потім – на Сході нашої країни. Але сьогодні на Донбасі щодня російські окупанти продовжують обстріли та вбивають людей. Військових та цивільних. Я прошу усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання наших героїв, які 5 років тому у ці дні загинули на Майдані і які загинули протягом тих п’яти років в боротьбі за незалежність нашої країни.

Після хвилини мовчання до слова запросили Президента Європейської Ради Дональда Туска. Він висловив свою підтримку Україні. 

Дональд Туск, Президент Європейської Ради

- Дорогі українці. Я прибув до вас у п’яту річницю драматичних подій на Майдані, у річницю «Революції Гідності», щоб подякувати всім українцям та їхнім обранцям, які зібралися тут. Хочу подякувати вам за вашу стійкість. Ви встояли у найважчі часи вашої історії.

Учасники засідання переглянули відеофільм, присвячений подіям, які відбулися в Україні п’ять років тому. Після виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.  

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України

- Після цих кадрів, я думаю, на очах у кожного з нас сльози. Від тієї трагедії та жахливих втрат. А з іншого боку, сльози нашої гордості та радості за те, що ми вистояли. Проти нас починали задіювати зброю. Спочатку – в центрі української столиці. А потім – на східних кордонах держави і анексованому Криму. І наша відповідь має бути єдиною, ми маємо провести всі необхідні зміни всередині країни для того, щоб бути сильними і повноправними членами Європейського Союзу.

Далі до слова запросили Президента. Він підбив підсумки п’ятирічної війни з Росією. 

Петро Порошенко, Президент України

- Вбивство героїв Небесної сотні стало початком кривавої війни. Для чого це було зроблено. Сьогодні всі чітко це розуміють - для відновлення Імперії. Для перегляду кордонів. Ті плани розшматувати та знищити нашу Державу не вдалися. Але за це було заплачено дуже високу ціну.

Завершивши виступ, Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу країни до ЄС. Після виступили з промовами всі почесні гості. Завершилося засідання близько 15.00.

Стрічка новин