У програмі «Турбота» – зміни

Так розпочалося засідання двадцять першої сесії Полтавської міської ради. Невдоволені полтавці прийшли говорити про зміни у фінансуванні на оздоровлення дітей з інвалідністю. Не оминули увагою і виставлення на аукціон земельної ділянку з арт-складів. Її хочуть відвести під будівництво житлового комплексу.

Засідання розпочалося з кадрових змін. Володимир Печериця вирішив залишити депутатське крісло за станом здоров'я. Його рішення підтримали. Замість нього до депутатського складу Полтавської міської ради увійшла Тетяна Паутова.

На засідання прийшли й невдоволені фінансуванням на оздоровлення дітей з інвалідністю.

- На протязі 8 років ми завжди відчували вашу підтримку. Підтримку міського голови. Наші діти та молодь могли літом оздоровитися на морі. На сьогодні все відмінили. Жаль, коли кошти знаходяться на бездомних собак, фонтани, і не знаходяться кошти на підтримку дітей та молоді.

Слово надали і одній з матерів таких дітей. Вона назвала суми, які виділяли в 2018 році. 

- На реабілітацію в Трускавці, метод Томатіс в Харкові на оздоровлення на морі – 4 млн. 267 тисяч. Першопочатково, у цьому році «Туробота» - 0. 

Вирішили зекономити саме на цій статті бюджету. Саме на дітях з інвалідністю, не розуміючи, що надавши цим дітям допомогу зараз, потім ви маєте можливість не ярмом цих дітей брати на бюджеті, а вони б стали нормальними і здоровими платниками податків.

У міській раді говорять: змінився механізм допомоги. Якщо раніше кошти виділяли через громадську організацію, то тепер фінансування надватимуть родинам напряму.

Тетяна Юрченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Полтавської МР

- 800 тисяч гривень закладено у програмі «Туроботи», і на сьогодні ми прийняли це рішення для реабілітації та відновлення дітей в санаторії імені Козявкіна. Що стосується літнього оздоровлення дітей, раніше кошти перераховували через ГО, а тепер по 3 тисячі – кожній дитині.

Але таку суму батьки та активісти вважають недостатньою. 

Говорили і про ділянки, що на артскладах. Їх хочуть виставити на аукціон. Депутат Дмитро Сенчакович запропонував виключити це питання. Тому що в 2017-му році там були віднайдені масові поховання жертв нацистського концтабору. А також через те, що проекти з’явилися на сайті міськради 8 лютого, тобто регламент порушили. 

Вадим Ямщиков теж підтримує таку позицію. На його думку, варто будувати школи та садочки. Адже навантаження на них велике. 

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради

- З 91 року не збудовано жодного садочку на території Полтави. Ми тільки віддаємо під комерцію, суди та інші заклади. Якщо ви зараз підете в садочок, то побачите, яке навантаження виникає там. Коли ми будемо забудовувати арт-склади, то скажіть мені, будь ласка, куди підуть діти?

Але депутати не підтримали пропозицію Вадима Ямщикова за виключення земельних ділянок на артскладах. Окрім цього, на аукціон виставлять ще дві ділянки: по вул. Київське шосе, 39 та по вул. Лазурній. 

Стрічка новин