Телемедицина в дії

Гадяч став одним із перших районів, де почали використовувати цей вид медичної допомоги. Як працює телемедицина та скільком мешканцям вдалося допомогти, використовуючи такі технології, – подробиці в сюжеті Ірини Щербак.

- В мене було два інфаркти, шунтування було. 

Лідія Плутенко з Гадяча скористалась послугами телемедицини. Жінка страждає на серцево-судинні захворювання. Близько місяця тому їй стало зле.

Лідія Плутенко, скористалась послугами телемедицини 

- Боліло в загруднині. Викликала лікаря, лікар прийшов із медсестрою і зробили мені кардіограму.

Дані з кардіограми за допомогою спеціального апарату медики одразу передали до кардіологічного диспансеру Полтави.  

Лілія Черненко, сімейний лікар Гадяцького Центру ПМСД

- Хвилин за 3-4 отримали консультацію кардіолога. Враховуючи патологічні зміни на кардіограмі, в цей же день ми госпіталізували Лідію Михайлівну на стаціонарне лікування в терапевтичне відділення лікарні.

Дані передаються за допомогою ось таких переносних телекардів. Лікарі роблять пацієнту кардіограму, та через спеціальну програму в планшеті передають інформацію в медзаклади. 

- Коли ми запускаємо апарат, у нас автоматично все видно на екрані. Ми проводимо новий запис. При зйомці електрокардіограми ми бачимо патологічні зміни. Щось незрозуміле – відправляємо, сюди ж отримуємо консультацію.

За словами лікарів, телемедицина розширює можливості надання медичних послуг. Завдяки їй швидку спеціалізовану допомогу можуть отримати у найвіддаленіших населених пунктах. 

Лілія Черненко, сімейний лікар Гадяцького Центру ПМСД

- Доволі часто ми застосовуємо цей прилад в роботі. Це нам допомагає для постановки діагнозу вчасного, для прийняття рішення госпіталізувати, чи надавати допомогу вдома, чи денному стаціонарі. Дуже зручно.

Пройшовши курс лікування, Лідія Плутенко прийшла до сімейного лікаря на повторний огляд. 

Після огляду жінка поділилась своїми думками щодо телемедицини. 

Лідія Плутенко, скористалась послугами телемедицини 

- Вона допомагає вчасно встановити діагноз і провезти лікування.  Я ж говорю, тільки зателефонувала, з’явився лікар, медсестра, все швидко, оперативно. Навіть якщо був би в мене інфаркт, вони б швидко це оприділили.

Стрічка новин