«Я ще не в тому віці, щоб втомитись від музики»

«Паганіні у спідниці» відіграла концерт у Полтаві. Саме так позаочі шанувальники називають столичну скрипальку, заслужену артистку України Богдану Півненко. Всесвітньо відома особливою, експресивною манерою виконання музикантка виступила в дуеті із камерним оркестром Полтавської обласної філармонії.

Італія та Аргентина. Вівальді й П'яццолла. «Пори року» і «Пори року у Буенос Айресі» – цикли геніїв музики почули цього вечора полтавці. Музиканти оркестру спільно з Богданою не випадково обрали саме ці твори – контрастні, пристрасні, знайомі, проте – у незвичній трактовці та особливому виконанні.

Богдана Півненко, скрипалька, заслужена артистка України

- Я достатньо часто виконую ці твори, мені здається, що артист має жити на сцені, артист і оркестр в тому числі, бо це є програмна музика, у Вівальді. Вона є дійсно «зображальна». Тобто, не можна її грати сухо і академічно  - це саме головне!

Олег Тищик, диригент камерного оркестру Полтавської обласної філармонії

- Це скрипалька номер один в Україні на даний час. І це почесно – виступати із такими артистами, артистами такого штибу і рівня. Так ми ростемо також. Ми «підтягуємось» і професійно зростаємо. Я думаю, це дуже важливо для нашого оркестру і філармонії.

Всесвітньо відома Півненко в Полтаві вдруге. Торік відіграла із симфонічним оркестром «Четвертий концерт для скрипки» Мирослава Скорика та п’ятий - Анрі В’єтана.

Сама харків’янка нині живе і викладає у Національній музичній академії імені Чайковського в Києві. Активно гастролює, проте обожнює Україну. Говорить «Здається, моє місце тут», а визнання - це всього лише підвищена відповідальність за свою майстерність перед людьми. 

Богдана Півненко, скрипалька, заслужена артистка України

- Я усвідомлюю, як казала Аліса у країні чудес, для того, щоб залишатись на одному місці, треба швидко-швидко бігти. Я просто з тих, хто вчиться постійно, хто вважає, що не можна зупинятись.

Енергійна, холерична, мама сина Богдана обожнює слухати ісландку  Шинед О’Коннор та грузинського композитора Гію Кончеллі. Найбільше боїться зіграти бездоганно, проте, лишити публіку з розчаровуючим відчуттям нудьги.

Богдана Півненко, скрипалька, заслужена артистка України

- Коли я виходжу на сцену, я розумію, що люди прийшли получити емоцію. Вони не повинні піти з концерту байдужими. І дуже важливо - запалити людей.

До слова, заслужена артистка брала участь в створенні дванадцятидискової «Антології сучасної української музики» - як продюсер та виконавиця. П’ять років тому організувала проект підтримки музично обдарованих дітей «Ми діти твої, Україно». Тривалий час співпрацює з Національним ансамблем солістів «Київська камерата».

Стрічка новин