Минуло майже півроку, а проблема не зникає

В ефірі нашого телеканалу ще у вересні 2018 року вийшов сюжет. Мешканці одного з під'їздів по вулиці Європейській, 146 Б не один рік скаржаться на каналізаційні стоки у підвалі. Причина такої ситуації – колодязь, який не перебуває на балансі жодної із комунальних структур міста.

Біля під'їзду – обурені мешканці. Листи пишуть комунальникам, звертаються до міської ради, але проблема і досі на місці. Підвал затоплений, а будинок руйнується.

Віктор Бережецький, мешканець будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Звернувся до виконуючого обов'язки міського голови Шамоти. Написав точно отаке звернення. Відповідь прийшла повністю протилежна, де абсолютно не вказано ні одне з тих питань, з якими я звертався.

Після отриманої відповіді чоловік звернувся до заступника міського голови з питань з питань ЖКГ Олексія Чепурка. 

Віктор Бережецький, мешканець будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Узяв 2 документи – звернення і відповідь. Для порівняння йому. Почитайте, будь ласка. І гляньте, що оце за відповідь. «Добре. Я розберуся» – сказав. Це було 21 листопада 2018 року. Досі немає від Чепурка відповіді, нічого.

Ситуація із затопленням у мешканців уже більше 7 років.

Володимир Харченко, мешканець будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Кожного місяця, раз-два на місяць. З невеличкими паузами. «Водоканал» приїжджає. Не було такого, щоб не приїхали. Через місяць-два після звернення вони приїжджають. Почистили всі колодязі, але вони знову забиваються і повторюється ситуація. Вони роблять тимчасовий ремонт, звітують нам, що все зробили. 

Причину знають, але рішення проблеми немає й досі.

Володимир Харченко, мешканець будинку по вул.Європейській, 146 Б

- Там є розгерметизація колодязя. І це повинен робити ЖЕО. В ЖЕО нам говорять, що це не наша точка, не наш колодязь, тому шукайте власника. Власника вже може навіть і немає. Гуртожиток і наш будинок відносився до цегляного заводу, і там було декілька власників. Так як заводу немає, а одні руїни, то я думаю, що вже юридично і власника немає.

Адвокат радить: варто шукати власника колодязя, адже це – його сфера відповідальності. Або звертатися до «Полтававодоканалу».

Оксана Бурбак, адвокат 

- Відповідно до пункту 33, що були названі, зобов'язані повідомити «Водоканал» та скласти відповідний акт-претензію про ненадання відповідних послуг з водовідведення. Вказаний акт-презентію надіслати за офіційною адресою та протягом 3 днів очікувати відповіді. З результатами мешканці можуть звертатися до суду.

У «Полтававодоканалі» говорять: колодязь – не на їхньому балансі.

Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал» 

- Даний колодязь не є на балансі «Полтававодоканал». Підприємство може лише виконати прочистку даного колодязя, але лише за умови гарантійного листа. Але відбудову зруйнованого колодязя необхідно зробити балансотуримувачу.

Люди ж сподіваються, що проблему вирішать. Адже підтоплення – це не лише незручність, а й руйнація їхнього будинку.

Стрічка новин