Торік на компенсацію міжміського та міжобласного перевезення пільговиків спрямували 10 млн грн

Торік на компенсацію міжміського та міжобласного перевезення пільговиків спрямували 10 млн грн

У  2018  році послугами автомобільного транспорту скористалося 49,6 млн. пасажирів, що на 9,8% більше, ніж у 2017 році.

На території Полтавської області працює 36 автостанцій. Минулого року в касах автостанцій продали пільговим категоріям населення понад 200 тис. квитків на суму 7 млн 600 тис. грн. Загалом, понад 10 млн грн спрямували на компенсацію міжміського та міжобласного перевезення пільгових категорій населення.

Про це повідомив на апаратній нараді в. о. начальника Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. За його словами, однією із проблем пасажирських перевезень є відшкодування збитків за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян.

"Зокрема існують певні проблеми по приміському сполученню з перевезенням пільговиків. Є райони, які й досі не заклали кошти на відшкодування перевезення цієї категорії населення. Причини різні, а саме ОТГ й сільські ради не виділяють коштів. Однак в райдержадміністраціях проводять відповідну роботу. З позитивного боку можна відзначити Миргородський, Полтавський, Хорольський, Семенівський, Решетилівський райони", – розповів Сергій Марчишинець.

Крім цього в 2018 році сума компенсації становила 4,052 млн грн, тоді як на 2019 рік затверджено 4,0 млн грн. Основне проблемне питання – рівень компенсації за пільгове перевезення населення існує й в приміському залізничному сполученні в межах Полтавській області.

"Розрахункова сума збитків у 2018 році становить 13,5 млн грн, а сума компенсаційних виплат – 4,3 млн грн, що складає лише 32%. Нині із 28 договорів, які мають бути укладені з Південною залізницею про відшкодування збитків від безкоштовного перевезення пільгових категорій населення укладено 14. Сума боргу на лютий складає 550 тис. грн. Повністю компенсували пільгові перевезення в Решетилівському районі", – зазначив Сергій Марчишинець.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян на приміських автобусних маршрутах та в приміському залізничному транспорті здійснюється коштом бюджетів місцевих органів самоврядування.

Стрічка новин