Найуспішніший наступ українських воїнів

У Києві відзначили четверту річницю Широкинської наступальної операції. У заході брали участь ветерани російсько-української війни. Їх підтримували патріоти. Разом вшанували пам’ять загиблих солдатів, які брали участь у цих боях.

Вшанування пам'яті героїв заплановане на четверту годину. Розпочалося з запізненням. О пів на п’яту на Софійській площі тільки почали збиратися учасники. Тут бійці полку «Азов», «Національна дружина», громадські активісти та рідні солдатів. Людмила Денисюк мати загиблого «Азовця». Бійця не стало 10 червня 2015 року. Загинув  під час бойових дій під Широкиним.

Людмила Денисюк, мати загиблого бійця

- Тут я знаходжуся для того, щоб підтримати його побратимів. Які разом із моїм сином звільняли Широкине, Лебединське та Павропіль, які полягли за ці села.

Серед тих, хто прийшов вшанувати пам’ять Дениса та інших загиблих бійців, – «азовець» Ігор Михайленко, позивний «Черкас». У 2015 він командував  Широкинською  наступальною операцією. 

Ігор Михайленко, екс-командир полку «Азов»  

- Для Маріуполя на сьогоднішній день, це мабуть найважливіша операція яка була за весь час ООС. Адже це стратегічне зайняття висот. Яке не надає можливість противнику стріляти по місту дальнобійною артилерією і потрапляти по мирним жителям Маріуполя.

Учасники тих подій сьогодні згадали як це було. Боєць Олександр Самус розповів, що складнощі виникали, але героїзм хлопців посприяв успішному завершенню операції.

Олександр Самус, учасник Широкинської операції 

- Наш полк тоді був ще не зовсім полк і тоді не було важкого озброєння. Я завжди говорив,що я гордий з того що мав за честь служити з молодими хлопцями. Які були готові віддати життя і віддавали його за батьківщину.

На урочистій частині заходу загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Після зачитали молитву Українського Націоналіста.

Так вшанували загиблих бійців в Широкинській операції на Софіївській площі.

Стрічка новин