Полтавські жертви «бурулькопаду»

У місті постійно люди травмуються падаючими крижаними брилами з дахів будинків. Жителі та гості Полтави бояться ходити вулицями. Люди намагаються самотужки вирішити, як зробити життя у місті безпечнішим. З полтавкою, яка подала петицію до міської ради та запропонувала свій шлях подолання проблеми, спілкувалася Марина Покшіна. 

Полтавка Ольга Мірошніченко слідкує за трагічними подіями міста більше трьох років. Говорить: з настанням зими,  найбільше боїться «бурулькопаду». Жінка на роботу та з неї іздить машиною, тому для неї загроза отримати крижані брили на голову мінімальні. Проте, її діти кожного дня йдуть до школи дорогою, уздовж якої старі будинки. А на них - суцільні «снігові пастки».

Ольга Мірошніченко, полтавка

- Страшно! Страшно за сім'ю, страшно за друзів, страшно за жителів нашого міста. І я слідкувала, як будуть розвиватися події в нашому місті. Було порушено дві кримінальні справи, які завели в нікуди, тобто люди шукали винних і те, що ми маємо на сьогоднішній момент: ми до цього часу шукаємо винних.

На думку Ольги Мірошніченко, шукати винних - це не вихід. За словами жінки, потрібно думати, як уникнути в майбутньому трагедій. Бо, говорить полтавка, міська влада йде хибним шляхом. Тому Ольга Мірошніченко подала електронну петицію до міської ради. ГРАФІКА В ній жінка пропонує встановити на будинки міста антикрижані системи та снігозатримувачі. Оснастити ними будинки, які несуть небезпеку.

Ольга Мірошніченко, полтавка

- Схема в тому, що підігрівається край даху і не дозволяє створюватися бурулькам та сніговим заметам. Звісно, це рішення, воно не панацея, і воно має бути комплексним, тому що одна з причин виникнення таких зсувів - це те, що системи водозливу замерзають, забиваються крижаними уламками. І вода не має шляху іншого з даху, як замерзати і падати людям на голови.

Ми звернулися до інженерів-будівельників, щоб нам пояснили, як діють снігозатримувачі та антикрижані системи. Інженер Максим Запічний говорить: у більшості полтавських будинків давно закінчився термін експлуатації. Такі споруди, за словами інженера, і є найбільш небезпечними. Їх в першу чергу і варто убезпечити від крижаних буруль.

Максим Запічний, інженер

- Снігозатримувачі - це на будівництві надстріхники, які не дають снігу, який знаходиться там зійти лавиною. Він просто його затримує. Вони бувають різних видів. Бувають одинарні, бувають трубчаті. Під стріхами повинні кріпитися три елементи, скажімо так, захисту. Перший - це снігозатримувач, другий - це підігрів карнизної частини, требій - жолоба і водостоку.

Наразі полтавка Ольга Мірошніченко у трагічних подіях звинувачує міську владу. 

Ольга Мірошніченко, полтавка

- Коли розвивається це питання, міська влада говорить: «Лізьте, чистіть собі дах. І це допоможе уникнути нам травм». Потім люди лізуть чистити собі дах, внаслідок чого також отримують травми.

Стрічка новин