Процедуру реєстрації новонароджених спрощено, або що ж таке «Е-малятко»

Нову законодавчу ініціативу презентував у Полтаві, в Шевченківському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Міністр юстиції Павло Петренко. Які переваги для батьків немовлят матиме пакет сервісів під умовною назвою «Електронне малятко» – далі в сюжеті.

У маленької полтавки Домініки Штомпель перші дні життя розпочались по-особливому. Адже її батькам Ірині та Петрові вручили свідоцтво про державну  реєстрацію народження на урочистій церемонії в Шевченківському районному ДРАЦСі. Та ще й за присутності Міністра юстиції Павла Петренка. Раніше таких церемоній не проводили. Домініка не вередувала й була терплячою. 

Петро та Ірина Штомпель, батьки Домініки

- Найголовніше, вона не злякалась. Бачите, спить спокійно. Я думаю, це найголовніше і вона з нас – сама задоволена.

Також Міністр розповів представникам преси про законопроект «Е-малятко». Тепер батькам новонародженого достатньо подати одну електронну заяву в орган державної реєстрації актів цивільного стану, ЦНАП чи заклад охорони здоров’я, (замість 10-ти заяв до різних установ). Основна ціль - максимальне спрощення і дебюрократизація тих сервісів, які надає держава.  

Павло Петренко, Міністр юстиції України

- Уряд ініціював перед Парламентом зміни до закону, які дозволять кожній сім’ї, кожному з батьків отримувати електронну послугу про реєстрації народження, реєстрації і виплати соціальної допомоги, реєстрації місця проживання. Це замінить дев’ять ключових послуг, які надаються різними відомствами і зараз потребують витрат свого часу від батьків для того, що зареєструвати місце проживання, зареєструвати дитину у податковому реєстрі, демографічному реєстрі.

Заявку опрацюють відповідні державні органи, а батьки зможуть отримати послуги без необхідності відвідувати безліч державних інституцій.

Стрічка новин