Артем Вітко, депутат-захисник і син "афганця": "Вшановуємо полеглих, підтримуємо живих"

Артем Вітко, депутат-захисник і син "афганця": "Вшановуємо полеглих, підтримуємо живих"

Радянський Союз не рахував людських життів і 9 років вів війну в Афганістані, не зважаючи на численні втрати. Особливо влада боялася українців і надсилала їх у "гарячі точки". Про це заявив народний депутат України Артем Вітко після урочистих заходів з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулося 15 лютого в Києві, в Національному палаці мистецтв "Україна".

У війні в Афганістані брали участь більше 160 тисяч військовослужбовців з різних міст України. Три тисячі з них трагічно загинули. Родини загиблих та воїни-інтернаціоналісти потребують допомоги з боку держави та суспільства.

Народний депутат, екс-командир добровольчого батальйону Артем Вітко привітав "афганців" зі святом і побажав їм міцного здоровя, мирного неба, благополуччя, добра і надійного тилу. Тема для нього особисто близька. Артем Вітко – син "афганця", його батько брав участь у тій війні.

"Я добре пам’ятаю той день 1988 року, коли мій батько поїхав до Афганістану, – згадує Артем Вітко. – Мені було тоді 5 років, я мало що розумів у війні, але я усвідомлював, що батько може не повернутися. Зі сльозами на очах я запитав його, коли він повернеться. Тато взяв відривний календар і сказав, що коли я відірву всі листочки, він приїде додому. І запевнив, що обов’язково залишиться живим, адже у нього є, до кого повертатися. І він дотримав слова. Але так пощастило далеко не всім. Багато українських родин втратили своїх батьків, чоловіків, синів".

Народний депутат підкреслив, що українські військові з честю виконали свій обов’язок в Афганістані, виховали патріотичну зміну, а через 30 років чимало хто з "афганців" пішов захищати Україну на Сході.

"Я схиляю голову перед цими людьми, афганцями. І хочу побажати їм щастя і добробуту. Ваша мужність, готовність стати на захист, ваша самопожертва – приклад рис справжніх воїнів". 

Стрічка новин