Жителі Полтавщини можуть змінити місце голосування на президентських виборах

Жителі Полтавщини можуть змінити місце голосування на президентських виборах

Для цього необхідно отримати довідку у відділі Державного реєстру виборців. У нашому регіоні вони розташовані в Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді та усіх районах області.

31 березня відбудуться вибори Президента України. Зараз кожен виборець може змінити місце голосування. Для цього необхідно подати заяву та отримати довідку. І зробити це не пізніше, ніж за 5 днів до Дня виборів.

Кожен може особисто перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців, звернувшись до програмного ресурсу "Особистий кабінет виборця". Змінити місце голосування можна, якщо виборець:

  • проживає в Україні, але перебуватиме в день виборів за її межами;
  • буде в службовому відрядженні;
  • фактично проживає не за зареєстрованим місцем проживання;
  • працює або вчиться у відповідному населеному пункті або державі;
  • перебуватиме в санаторії;
  • інші поважні причини.

Для цього необхідно отримати довідку у відділі Державного реєстру виборців. У Полтавській області вони знаходяться: в Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді та усіх районах області. Перед візитом обов’язково потрібно взяти паспорт та його копію. Далі — написати заяву основного зразка з номером дільниці, де хочете голосувати. Подати її до органу ведення Державного реєстру виборців можна лише особисто.

До заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. До таких документів відносять:

  • довідку з місця роботи чи навчання;
  • документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати;
  • проїзні документи; путівку в санаторій; довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо.

Виборці, зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Заяву можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування. А перед другим туром виборів процедуру необхідно повторити. 

Нагадаємо, жителів Полтавщини просять перевірити дійсність своїх паспортів.

Стрічка новин