Горбанівський геріатричний пансіонат отримав сертифікат енергоефективності

Горбанівський геріатричний пансіонат отримав сертифікат енергоефективності

Він має найвищий показник економії енергії класу С. Будівля пансіонату стала найенергоефективнішою із сертифікованих в Україні.

Цього року Геріатричний отримав сертифікат енергоефективності класу С. Це найвищий показник для будівель. Після реконструкції пансіонат не втрачає тепло, а зберігає його всередині. Раніше він мав зовсім іншу систему: витрати на опалення були колосальними, але тепло в приміщенні не зберігалося. Усе через те, що воно виходило, наче крізь стіни. Тому потрібно було постійно підтоплювати приміщення.

За словами в. о. директора КП "Полтавська агенція з енергоефективності" Полтавської облради Олексія Северина, з цього року всі державні будівлі повинні обов’язково мати подібні сертифікати з визначеним класом економії енергії. Процес "сертифікації" в країні тільки розпочався.

"Будівля пансіонату стала першою, яка отримала енергетичний сертифікат найвищого рівня в Україні. Це значна робота і величезний успіх", - стверджує Олексій Северин.

Процес термомодернізації пансіонату почався з 2015. Підрядна компанія "Термотех" працювала поетапно. Спершу замінили систему опалення. Там демонтували стару систему, а після її удосконалили. Потім на території пансіонату встановили сучасний теплопункт. Датчики, які знаходяться ззовні, реагують на зміни температури на вулиці. Тому паралельно змінюється і температури в приміщенні. Так покращили ефективність закладу. Після підрядник замінив дах, вікна та утеплив будівлю. Також провели утеплення і під цоколем будівлі.

Минулого року закінчили термомодернізацію в господарському корпусі. Це було останнє приміщення, яке утеплили. Загалом такі заходи дозволяють економити майже 56% коштів від колишньої вартості опалення. Зараз у пансіонаті проживає близько 230 осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Вони отримують медичну допомогу та догляд спеціалістів.

Стрічка новин