Додаткові кошти на водоканал, газові родовища та зміни до бюджету

Ці та інші питання розглянули депутати на 24-й сесії облради ради сьомого скликання. Цього разу засідання проходило в Кременчуці. 

З 84 депутатів на 24-у сесію обласної ради з'явилось 66. Засідання розпочато. Після затвердження порядку денного перед обранцями виступила депутат Наталія Макаруша. Вона озвучила звернення учасників бойових дій, яке стосується безкоштовного перевезення.

Наталія Макаруша, депутат Полтавської обласної ради

- Виникає проблема стосовно відшкодування та безкоштовного перевезення учасників АТО, членів їх сімей і інших категорій, які попадають під дію цього закону.

Голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, проблему будуть вирішувати.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

 - Я думаю після сесії, десь через тиждень ми будемо готові зібрати круглий стіл. І поспілкуватися стосовно цього питання, наведення ладу у пільговому перевезенні.

Далі перейшли до розгляду питань. Одне з яких - виділення 20-и мільйонів гривень комунальному підприємству «Полтававодоканал». Кошти підуть на погашення боргу перед «Полтаваобленерго». Під час обговорення питання, думки обранців розділились. 

Євген Холод, заступник голови Полтавської обласної ради

- Якось ми неправильно розставляємо пріоритети. Але на водоканал вибачайте, але нехай полтавчани знайдуть 20 мільйонів і погасять свою заборгованість по електроенергії.

Наталія Макаруша, депутат Полтавської обласної ради

-  «Полтававодоканал» є у підпорядкуванню Полтавської обласної ради. І ми повинні заплатити за боргами. Ми користувалися послугами і за всі послуги потрібно заплатити.

Олександр Біленький додав, кошти необхідно виділити, аби не довезти підприємство до банкрутства.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми знаходимось в судовому позові від обленерго. Якщо ми коштів не виділяємо водоканал під загрозою банкруцтва. 

Олександр Білецький ставить питання на голосування. «За» - 41 депутат - рішення не прийнято.

 - Ну, друзі банкроцтво значить банкроцтво, щоб ви всі розуміли. 

Депутати повертають питання на голосування. З другої спроби кошти виділяють.

Ще одне важливе питання - зміни до бюджету. Депутати розподілили 135 мільйонів гривень, які залишились з минулого року.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА

- В першу чергу ці кошти підуть на реконструкцію і капітальний ремонт закладів охорони здоров’я. Зокрема, обласну клінічну Скліфасофського. Завершення реконструкції музейного комплексу в селі Гоголеве, в музеї Гоголя.

Окрім цього погодили депутати зміни до обласних програм. Передали землі громадам та реорганізували 3 школи-інтернати. А от дозволи на видобуток газу двом компаніям, в тому числі і «Укргазвидобування», не надали.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Два сьогодні спецдозволи, жодна з компаній не хоче підписувати соціальну угоду. Тому традиційно ми відмовляємо. І нехай з 1 січня вони всі йдуть на аукціони.

Наступна депутатська сесія проходитиме вже в оновленій сесійній залі обласної ради, про це повідомив Олександр Біленький. 

Стрічка новин