Майбутнє – за ОСББ, або як подолати проблему енергетичної неефективності в Україні

У Полтаві презентували проект для об’єднання співвласників житлових будинків для впровадження сталих енергетичних рішень. Його ініціатори та партнери – представники Європейського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні. Діє він по всій території держави, у тому числі – на Полтавщині.

Проект має назву «HOUSES». Його суть – стимулювати створення нових ОСББ (планують щонайменше дві тисячі), підтримати вже існуючі. Так голови та бухгалтери чотирьох тисяч існуючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків прослухають інформативні тренінги на тему впровадження заходів енергозбереження. 480 тисяч українців отримають фінансову допомогу на покращення стану житлових будинків. Для того, щоб стати учасником, достатньо заповнити форму на офіційному сайті проекту. 

Куратор проекту на Полтавщині зазначила: саме за ОСББ – майбутнє.

Вікторія Курилко, координатор проекту ЄС/ПРООН для ОСББ у Полтавській області

- Іншого виходу, як об’єднуватись і як спільно керувати своїм майном, на сьогодні вже немає. Наші гроші – нашому будинку. Тобто, ми вкладаємо гроші в будинок, і ми бачимо, куди вони ідуть.

Проект співпрацює із Фондом енергоефективності. Терміни його тривалості - з жовтня 2018-го по вересень 2020-го. Активісти, які є представниками ОСББ, можуть запропонувати свій проект по покращенню умов проживання у житлових будинках, ремонтних роботах, модернізації тощо. Аби отримати грант на його реалізацію, потрібно подати заявку до Фонду енергоефективності України. До слова, уряд Німеччини виділив 80 мільйонів євро на гранти для переможців. 

Юлія Городчаніна, партнер проекту ЄС/ПРООН для ОСББ 

- Сорок два відсотки житлового фонду саме Полтави потребують енергетичної санації, тому це не просто бажання мешканців – покращити умови, а це вже є необхідність – реалізовувати ці проекти.

Реєстрація на навчання розпочнеться 21-го лютого. Активісти, які забажають прослухати тренінги та консультації, дізнаються про зміни у законодавстві у сфері енергоефективності, ази бухгалтерії та фінансового менеджменту при створенні нових ОСББ, варіанти отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Стрічка новин