Приватний сектор – лідер з виникнення пожеж

Працівники ДСНС провели рейди у селах, де у людей – пічне опалення. Основна форма роботи рятувальників з мешканцями приватного сектору – роз'яснювальна бесіда. Де і кого відвідали працівники ДСНС, знає Марина Покшіна.

Починається рейд рятувальників у селі Сапожине. У ньому живуть, здебільшого, пенсіонери. В усіх них – пічне опалення. Газу немає ні в кого. Родина Дробітьків мешкає у своєму будинку майже все життя. Кожної зими доводиться завозити дрова, «мазати» піч, топити. А навесні трусити сажу.

- Якщо можна одним оком глянути на вашу пічку. Бачу, що у вас плита і листик є металічний.

- Так.

- Топочки – це добре.

- Весь час вони в нас тут.

- Весь час – це добре.

- Плита у вас кафелем обкладена, тріщин наче нема.

- Немає.

- А сажу ви трусите?

- Кожного року навесні.

Марія Дробітько поділилася, як вона топить піч взимку. Жінка говорить: коли тепло, в будинку температура теж комфортна. 

Марія Дробітько, мешканка с.Сапожине

- Спочатку накладемо тоненьких наспід, потім – газети, бумаги різні, ми сміття ніколи не вивоземо, ми його в плиту відразу, підпалюємо, і все. А потім зверху дрова добавляємо, і все, поки буде тепло в хаті.

А це будинок іншої жінки. Вона в ньому живе сама. І топити доводиться також самостійно.

- А це ось то в мене отак воно лише трішки, і воно горить, плита чудова. Я її так бережу оцю плиту. Це ще, Царство Небесне, батьки робили. Наскільки миттєво загорається.

- Гаряча, хороша.

- Так, тримає добре тепло, оце натопила, і вже увечері не топитиму, бо я у спеці не люблю спати.

- На плиті, знаєте ж, що на плиті не можна сушити дрова.

- Нічого, нічого не сушу.

Спеціаліст Щербанівської ОТГ Любов Мізько говорить: у зв'язку з тим, що у людей – пічне опалення, пожеж у селах стає з кожним роком більше. 

Любов Мізько, спеціаліст Щербанівської ОТГ

- Останній час у нас велика пожежна небезпека в селі Малому Тростянці, де загинула жінка, і повністю згорів будинок, перед цим гараж згорів у селі Великий Тростянець, випадки бувають.

Рятувальники також говорять про невтішну статистику пожеж у житловому секторі. За їх словами, цей рік, порівняно з попереднім, – лідер. 

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Якщо взяти, наприклад, з початку року, на території області виникло 163 пожежі та внаслідок пожеж загинуло 3 особи, то майже 80% саме від цих усіх пожеж виникають у житловому секторі, і основні причини на даний момент – це несправне облаштування пічного опалення, порушення експлуатації електронного обладнання, і також необережне поводження з вогнем.

Рятувальники говорять: подібні рейди проводитимуть і надалі. Адже хто попереджений, той захищений.

Стрічка новин