Школярів Лубенського району закликали не приховувати булінг

Школярів Лубенського району закликали не приховувати булінг

Урок відбувся у формі відвертої розмови про це негативне явище та його наслідки. 

З метою реалізації нового етапу кампанії "СТОП БУЛІНГ!" загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!" 13 лютого працівники Чорнухинського районного відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції спільно з Чорнухинським бюро правової допомоги Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для учнів Харсіцької ЗОШ І-ІІ ступенів провели відкритий урок "Стоп булінг!".

Урок відбувався у формі відвертої розмови про це негативне явище та його наслідки. Під час уроку учням розповіли про проект Міністерства юстиції України "Я МАЮ ПРАВО!" та ознайомили з поняттям булінгу його ознаками і видами. Також наголосили як захиститися від нього і як діяти, якщо стали свідком булінгу.

Крім того, увагу присутніх звернули на відповідальність за булінг, адже відтепер вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом, інформує прес-служба Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Також наголосили, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки якщо вчасно звернути на неї увагу.

Під час діалогу юристи надали практичні поради вирішення ситуацій пов’язаних з булінгом: спробувати припинити цькування; обов’язково повідомити керівництво закладу освіти про ситуацію, що склалася; у разі бездіяльності керівництва закладу освіти – звернутися із заявою в поліцію. Варто пам’ятати, що є багато людей, які готові прийти на допомогу та надати психологічну підтримку. Та проінформували учнів про "гарячу лінію" Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 та про національну дитячу лінію 116 111. 

Нагадаємо, Закон про протидію булінгу в школах набув чинності 19 січня.

Стрічка новин