Помилка чи навмисна брехня?

Вже друге засідання свідки у справі побиття Ярослава Журавля змінюють покази. І роблять це в залі суду, аргументуючи, що слідчий не так записав на досудовому слідстві. Що говорять сторони на це, розповість Анна Ружін.

Слідство – на етапі допиту свідків у справі. Минуле засідання не відбулося через їхню неявку. Цього ж разу засіданню бути. Свідок з'явився, але лише один. З неї і почали допит. Оксана Андрієвська того дня була в офісі Соцпартії та є свідком візиту Ярослава Журавля та Дмитра Демуса.

- Коли хлопці зайшли до приміщення офісу партії, і коли Ярослав присів за стілець, де ви знаходились?

- Я сиділа навпроти Сергія Івановича. В цьому ж приміщенні. Ярослав сидів біля мене.

За словами жінки, Ярослава не били, а була лише сварка.

Оксана Андрієвська, свідок

- Сергій Іванович пригрозив, що викличе поліцію. Я виходила з офісу, то хлопці виходили за мною. Я взяла пачку цигарок, то виходили всі. Я йшла попереду в коридорі, а за мною йшли Ярослав із Дмитром і Міша з Антоном.

Оксана Андрієвська говорить: Дмитро Коваль не сидів у кімнаті. А от у нього – інші свідчення, які він надав 19 грудня під час засідання. 

В кімнаті був, не виходив. І розвиток подій в кабінеті дещо інший – як і хто залишив приміщення.

Дмитро Коваль, свідок

- Після цього діалогу, коли Сергій Іванович сказав «Все, я викликаю поліцію», вони встали і пішли. Самостійно встали і пішли.

Та і склад присутніх у кімнаті у Дмитра інший, без Оксани Андрієвської.

- Коли Дмитро Демус та Ярослав Журавель прийшли до цієї кімнати, то хто ще в цій кімнаті перебував? 

- Сергій Іванович перебував, Антон Пазенко, Мустафа Алоєв. 

- Обвинувачувані?

- Так. І ще, у нас офіс поділений на 2 кімнати. В іншій кімнаті була Чамара Марина і Оксана Андрієвська.

Ярослав Журавель, потерпілий 

- Вони всі говорять різні речі. Чередніченко на відео говорить одне – був конфлікт, була штовханина, був як мінімум один удар. Коваль говорить, що сидів у приміщенні і все бачив. Андрієвська говорить, що Коваля не було в приміщенні, він вийшов.

На цьому свідки закінчилися. Сергій Чередніченко, який теж заявлений у цій справі, надіслав клопотання.

- Про відкладення та повторний виклик у зв'язку з неможливістю прибути в судове засідання у зв'язку з заздалегідь запланованим відрядженням у м.Київ з метою люстрації документів ЦВК, як уповноваженого представника кандидата у Президенти України – Киви Іллі. Я не переховуюсь від суду і зобов'язуюсь прибути після 27.02.2019 року.

Свідки Чамара та Коляда вкотре не з'явилися. Причин про відсутність явки до суду не надійшло. Тож прокурор вирішив наступне.

Максим Погорєлов, прокурор

- Полтавською місцевою прокуратурою області надіслано до відділення поліції №1 Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області відповідний лист з повістками для вказаних свідків з вимогою забезпечити прибуття у вищезазначений час до зали судових засідань в приміщення Київського районного суду.

Наступне засідання має відбутися 6 березня.

Стрічка новин