Нова грань Короленка

«Роман із присмаком моралі», книга Людмили Ольховської, – делікатна любовна історія літератора, про яку при радянській владі говорити було незручно. Видання презентували у Полтавській науковій бібліотеці імені Котляревського.

Про історію симпатії письменника, публіциста, правозахисника Володимира Короленка до журналістки дворянського походження Тетяни Богданович говорити і писати складно. Адже автора «Сліпого музиканта» та «Дітей підземелля» здебільшого знають як ідеального сім’янина, батька двох доньок Софії та Наталії. Проте, окрім дружини, романтичною музою Короленка понад сорок років була уродженка Санкт-Петербургу Тетяна Богданович. Врешті Короленко зробив вибір – законна дружина Євдокія. 

Людмила Ольховська, науковий співробітник Полтавського меморіально-літературного музею В.Г.Короленка

- В цих життєвих перипетіях він виявився справжнім чоловіком з благородною душею, який зумів не образити ні свою кохану музу, ні кохану дружину, з якою прожив 35 років.

Науковець Людмила Ольховська довго вагалась: писати про особисте життя Короленка, чи ні. Вирішила: історії кохання – бути. Адже навіть нащадки законної дружини Євдокії та Тетяни Богданович товаришували навіть після смерті обох жінок. В основі книги Ольховської – особисті листи Тетяни та Володимира один до одного.  

Сергій Шерман-Короленко, правнук В.Г.Короленка

- Для мене відкрилась нова грань, тому що дитинство моє пройшло ще у Радянському Союзі, і там малювали з Короленка образ ідеальної людини. Тобто, ідеальної у всьому – у вчинках, і в ідеальному житті, у коханні і так далі. Але як виявилось, це жива людина.

Родзинкою презентації став театралізований епізод. Сам Володимир Галактіонович продекламував поезії пера Саші Чорного. Письменника зіграв артист Полтавського обласного театру імені Гоголя Іван Говоров. 

«Роман із присмаком моралі» вийшов на замовлення Департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА. Автор вважає – видання зацікавить не лише літературознавців, але і широке коло читачів.

Стрічка новин