Небезпечна крига

Температура останніми тижнями у Полтаві значно піднялася. Внаслідок цього крига на водоймах області майже зійшла. Люди все частіше провалюються під лід, нехтуючи простими правилами поведінки під час зимової риболовлі. Як поводити себе на кризі та куди не слід йти, дізнавалася Марина Покшіна.

Роман Дремонович уже не уявляє свого дозвілля без вудки в надії упіймати хоча б декілька рибин. Говорить: найбільше подобається риболовити на кризі.

Роман Дремонович, рибалка

- Я – рибак-любитель. Навіть взимку виходжу рибачити, навіть у таку погоду виходимо і рибачимо.

Чоловік один раз провалювався під лід. Та тоді йому життя врятували знання і навички, як поводити себе в такій ситуації. Роман Дремонович показав і нам, як потрібно діяти в разі провалу під кригу. Вилізти по можливості з води та перекочуватися по поверхні. Якщо самостійно вибратися з води не вдалося, потрібно кликати на допомогу. Працівники водолазної станції показали, як допомогти потерпілому. Очевидець події повинен взяти лижу, палицю чи мотузку та подати потопаючому. До потерпілого потрібно підповзати на кризі. Ні в якому разі по ній не йти. 

Іван Білаш, водолаз першого класу

- Якщо навіть таких речей нема, то можна зняти ремень зі штанів, або шарф. Якщо і цього нема, то можна курточку, і одну зі сторін подати потерпілому, при цьому потрібно спочатку викликати рятувальників, швидку медичну допомогу, і намагатися самому рятувати.

Безпечним, за словами рятувальників, вважається прозорий лід синюватого або зеленуватого відтінку при температурі повітря нижче 0С. Щоб витримати вагу одної людини, він повинен бути товщиною не менше 7 см, а декількох - 15 см. Зараз на Ворсклі, ділиться начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області Віталій Шкаревський, крига 2 см, а то й тонша.  

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Погодні умови сприяють тому, що проходить розтавання криги, зменшується її покрів. І це може призвести до того, що люди-рибаки можуть провалюватися. І найгірше те, що рибаків на річці не менше, тобто, вони продовжують сидіти далі, пояснюючи це тим, що починається кльов.

Окрім правил поведінки на кризі, спеціалісти показали, що повинно бути у сумці рибалки обов'язково. Це мотузка та спеціальні гвіздки-наручники. За допомогою них людина, яка провалилася під лід, зможе самостійно вибратися – якщо правильно зачепиться за кригу. Не завадило б брати з собою на рибалку для екстреного зв’язку мобільний телефон, а також класти у кишеню ніж. Він також можить знадобитися, якщо людина провалилася під лід.

Стрічка новин