Катування в українських в’язницях

ГО «Український інститут з прав людини» звітувала про умови утримання українських в’язнів. У період з вересня по листопад 2018 року вони здійснювали моніторингові візити до Установ Державної кримінально-виконавчої служби України. Перевіряли умови утримання в’язнів, шукали докази наявності насилля з боку правоохоронних органів. Про результати їхньої роботи детальніше розповість наш власний кореспондент з Києва Ольга Соломаха.

Представники «Українського інституту з прав людини», нардепи та громадськість в одному залі. Тема, яка об’єднала - «Попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи в Україні». Результати моніторингів останніх представили у виданні «Аналітичний звіт».

Валерія Лутковська, співзасновник ГО «Українського інституту з прав людини»

- Сьогодні завдяки нашій співпраці з фондом Наумана «За свободу» ми проводимо цей круглий стіл. Для того, щоб презентувати звіт про нашу діяльність і про те, що ми побачили у пенітенціарній системі. Які проблеми ми побачили, і які рекомендації ми запропонували членам міжфракційного об’єднання - правозахисна коаліція. Запропонували надати відповідним державним органам.

За словами пані Валерії, візити та моніторинги закладів несвободи, доводять-проблеми існують. У більшості закладів немає задовільних умов для утримання в’язнів. Нардеп Мустафа Найєм в свою чергу підкреслив- окрім умов, його турбують факти катування.

Мустафа Найєм, народний депутат України

- Мене дуже,більше всього турбує тема катування. Я дуже радий що в звіті є пропозиція. Я готовий долучитися,можливо з працівниками кримінально-виконавчої служби. Щоб ми розробили порядок сповіщення працівників державного бюро рослідувань щодо фактів катування.

На думку експертів, попередити катування або інших жорстоких видів поводження з в’язнями може створення окремого органу, який контролював би цю проблему. Депутат Юрій Мірошниченко наголосив, окрім цього в місцях неволі мають не карати арештантів, а допомагати повернутися їм до нормального життя на волі.

Юрій Мірошниченко, голова підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи

- Ми не повинні мститися людині,як суспільство. Ми повинні її повернути до суспільства. А інколи і взагалі відкрити цій людині можливість іншого життя.Адже за статистикою величезна кількість тих хто зараз за гратами,вони сформувалися у викривлених умовах і по великому рахунку у них не має прикладу як організувати своє життя так щоби мати роботу та родину.

Так, експерти в своєму аналітичному звіті рекомендували органам державної влади, Кабміну та Мінюсту вжити заходи щодо покращення умов у місцях несвободи. 

Стрічка новин