Ями, вибоїни, деформації та просадки

Саме вони з'являються у період нестабільних погодних умов на автомобільних дорогах. Це пов'язано це з тим, що відбувається різке відтавання земляного полотна і воно втрачає свою несучу здатність. Рух транспорту в цей час не обмежується, тому дорога зазнає руйнації. 

Найбільші проблеми на дорогах державного значення спостерігаються на тих ділянках, де підрядниками не виконуються ремонти чи реконструкція. Така ситуація на автошляху М-03 Київ-Харків. Тут декілька років тому були влаштовані проміжні шари покриття, але вони частково зруйновані через відсутність масштабних дорожніх робіт.  

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Спостерігається ямковість, яку ми вимушені ліківідовувати. Загалом ліквідація ямковості на тих ділянках, на яких тоді китайська фірма-організація не змогли виконати роботи в минулі роки, то нам буде коштувати близько 3 млн грн. 

Для ремонту покриття дорожники застосовують котки, навісні фрези, а на окремих дорогах - асфальтоукладальники. На ділянках, де покриття зазнало масштабних руйнувань, асфальт укладається великими картами. Ліквідація ямковості це вимушена міра, оскільки для дорожників зараз головне зберегти життя учасників дорожного руху. 

Олександр Кучеренко, водій 

- Це тимчасовий вихід. Ямоквий ремонт допомагає лише на декілька місяців. 

Відновлюють переважно покриття гарячими сумішами. Ліквідація ямковості відбувається і за допомогою холодного асфальтобетону та мінеральних сумішей. 

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Технологія холодного асфальтобетону дозволяє нам виконувати локальний ямковий ремонт в несприятливих погодних умовах. При температурі самого матеріалу 15-20 С. можна виконувати роботи. Не підгрунтовуючи їх бітумом і ущільнюючи легкими засобами. 

Для роботи залучають як державну компанію «Полтавський облавтодор», так і приватні організації, які працюють на дорогах державного значення. Ямковий ремонт допомагає тимчасово вирішити проблему. 

отець Олександр, водій

- Ми водії не встигаємо робити машини і не знаємо, які машини купувати по наших дорогах. Ну якщо сказати, то в порівнянні з минулими роками, то небо і земля.  

За день на дорогах працює від 10 до 20 бригад. Із 3,5 тисяч метрів квадратних ушкодженого покриття вже ліквідовано 1,5 тисячі. 

Стрічка новин