«Полтавагаз» – проти людей

Працівники цього підприємства по місту та району відключають будинки від газопостачання. Цього разу жертвами стали мешканці села Розсошенці по вулиці Геологічній 10 і 12. Люди близько місяця живуть без газу. Чому гуртожитки залишились без газопостачання, з'ясовувала Марина Покшіна.

Алла Вовк у гуртожитку проживає майже все життя. Говорить: з комунікаціями проблем не було ніколи. Проте, вранці 17 січня два багатоквартирні будинки в Розсошенцях відключили від газопостачання. За словами мешканців, їх попередили оголошенням про проведення технічного обслуговування.

Алла Вовк, мешканка гуртожитку

- Усе було нормально, а це таке з газом нам зробили. Опалення ж нормально, все поки що нормально, світло нормально.

Тетяна Легус – переселенка з Донецька, живе в цьому будинку 4 роки. Ділиться: у зв'язку з відключенням гуртожитку від газопостачання життя в ньому стало нестерпним.

Тетяна Легус, мешканка гуртожитку 

- Я живу тут, і немає у нас газу з 17 числа, немає можливості ні приготувати, ні підігріти воду. Ми через плити ж підігрівали воду, у нас за підігрів брали.

За поясненнями ми звернулися до ПАТ «Полтавагазу». Відповіли нам листом. В ньому повідомили: припинення газопостачання гуртожитку в с.Розсошенці по вул. Геологічна, 10 та по вул. Геологічна, 12 Полтавського району Полтавської області було здійснено внаслідок порушення Правил безпеки систем газопостачання, які допущені Комунальним підприємством, а саме – виконавчо-технічної документації та незабезпечення власником технічного обслуговування. 

У місцевому житлово-комунальному комбінаті розповіли, що жодного припису про порушення правил експлуатації газових мереж чи техніки безпеки підприємство не отримувало. Начальник Розсошенського житлово-комунального комбінату вважає дії працівників «Полтавагазу» незаконними. За його словами, працівники підприємства приїхали і просто від'єднали трубу, не пояснюючи нічого мешканцям гуртожитків.

Олександр Роман, начальник Розсошенського ЖКК 

- Прийняти лічильники загальні лічильники на баланс ЖЕКу ми не маємо права ні за Статутом, ні за довідкою нашої діяльності виконувати газопостачання, ні приймати за це кошти. У нас потім немає можливості проводити розподіл газу.

Юристи пояснили, що робити мешканцям гуртожитку, доки працівники «Полтавагазу» та житлово-комунального господарства з'ясовують, що до чиїх обов'язків входить.

Маргарита Семено, юрист

- Я рекомендую мешканцям будинку, передусім, зібрати всі офіційні листи, які були надіслані до повноважених осіб, а саме: «Полтавагаз», балансоутримувач будинку, органів місцевого самоврядування, щоб у подальшому можна було звернутися до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Саме вони мають вирішити, кому як діяти у цій ситуації. За слова юристів, відключаючи будинки від газопостачання, працівники «Полтавагазу» повинні були заручитися згодою мешканців. Останні переконують: нічого нікому не підписували. 

Тетяна Легус, мешканка гуртожитку

- І от скільки вже часу не має в нас газу. І покинули нас напризволяще, і нікому ми непотрібні.

Алла Вовк, мешканка гуртожитку

- І нічого ми ніде не доб'ємося, ніде ми непотрібні нікому.

Наш телеканал і надалі буде слідкувати за цією ситуацією.

Стрічка новин