На Полтавщині обіцяють взятися за реконструкцію гідроспоруд

На Полтавщині обіцяють взятися за реконструкцію гідроспоруд

Найбільше ставків у Глобинському, Зіньківському, Миргородському, Шишацькому, Чутівському, Лохвицькому та Гадяцькому районах.

У Полтавській області 65 малих водосховищ та понад 2 тисячі ставків. Близько 70 відсотків цих водних об’єктів розташовані за межами населених пунктів. Найбільше ставків у Глобинському, Зіньківському, Миргородському, Шишацькому, Чутівському, Лохвицькому, Гадяцькому районах.

За словами начальника регіонального офісу водних ресурсів Полтавської області Ігора Еренбурга, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА, кожне водосховище та ставок має гідроспоруди. Вони забезпечують життєдіяльність цих об’єктів. Нині гідротехнічні споруди водойм, які мають балансову вартість, практично залишилися без господаря.

"Усі об’єкти застарілі. Вони не передані у комунальну власність органам місцевого самоврядування і нині є безгосподарським нерухомим майном", – сказав Ігор Еренбург.

Навесні минулого року повені зруйнували майже 90 гребель і водопропускних споруд ставків. Найбільше таких випадків сталося в Диканському, Шишацькому, Миргородському, Великобагачанському, Чорнухинському районах. Більшість не відновили до цього часу.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, якщо негайно не відновити гідроспоруди на водоймах, то неконтрольована вода може нашкодити довколишнім населеним пунктам.

Стрічка новин