Нардеп Артем Вітко: "Максимально відстоюватиму інтереси моїх земляків"

Народний обранець звітував перед місцевими мешканцями Чутівського і Карлівського районів. Він розповів, що торік ним зроблено для полегшення їхнього життя та яку роботу виконував у Верховній Раді.

Народний захисник із Полтавщини

Це перший випадок, коли народний депутат України запропонував жителям Чутівського і Карлівського району оцінити свою роботу за рік, вислухати їхні пропозиції та відповісти на найболючіші запитання. Зустрічі починалася із перегляду фільму "Народний захисник із Полтавщини". Кадри кінострічки гортали недавні сторінки життя Артема Вітка. Глядачі дізналися про полтавське родинне коріння нардепа, його службу на Донбасі, де командував добровольчим батальйоном, зумівши зберегти життя усім своїм бійцям, і звичайно, про депутата-захисника у парламенті.

Зокрема, серед його останніх ініціатив – здешевлення кредитування для фермерських і сімейних господарств, розвиток закладів охорони здоров’я на Полтавщині, відродження професійної освіти. Разом із однодумцями Артему Вітку вдалося змусити Кабінет Міністрів виділити півмільярда гривень у бюджеті на нинішній рік для збереження сільських поштових відділень. Він зареєстрував законопроекти про посилення відповідальності чиновників за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії та пенсії, а орендарів землі – за зниження родючості українських чорноземів. Також запропонував запровадити першочергове право для молодих випускників аграрних вузів й професійно-технічних училищ на отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства. Артем Вітко послідовно добивається, щоб полтавці користувалися газом власного видобутку на пільгових умовах. Його обурили події, свідком яких недавно був, коли газовики відключили тепло у Кошманівському будинку культури Машівського району. Народний обранець запевнив, що докладе зусиль, аби покласти край подібному свавіллю. І відповідні звернення направив до Кабінету Міністрів України, Національної поліції України, Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної ради.

Дотримується свого слова, старається допомагати

Біля входу до актових зал, де проходили зустрічі, стояла скринька для запитань і пропозицій. Мешканці Чутового й Карлівки мали можливість залишити там свої письмові звернення до народного депутата. На деякі з них відразу отримували відповідь. Людей передусім цікавили питання виплат за паї, актуальні «газові» проблеми, виділення землі для атовців, афганців та інших пільгових категорій, стан доріг, робота комунальників взимку, медичне й транспортне обслуговування, низькі зарплати й пенсії, загальне зубожіння, боротьба в Україні з корупцією тощо.

– Зустріч була цікавою і головне – пізнавальною, – ділиться враженнями Олена Веренич із Чутового. – Я, приміром, відтепер знатиму, як необхідно відповідати газовикам. Артему Вітку дякую, що посприяв відкриттю пам’ятної стели загиблим учасникам АТО нашого району. Адже серед них і мій чоловік – Олег. Народний депутат часто приїжджає до нас, всіляко допомагає мені та іншим родинам атовців. Мій син Артемка завжди з нетерпінням його чекає.

– З Артемом Вітком зустрічаюся вже втретє, – розповідає вчитель Попівської НВК № 2 Карлівського району Зоя Прокоп. – Сьогодні разом зі мною приїхали й односельці, ділилися своїми проблемами. Хочемо і надалі з ним співпрацювати. Свого часу на війні він побачив пекло. Думаю, боротиметься за справедливість і мирне життя у нашій державі.

– Я воював на Донбасі, брав участь в операції по звільненню Іловайську, через поранення отримав інвалідність, – ділиться спогадами ветеран АТО з Карлівки Олександр Білаш. – Коли повернувся додому – важко було адаптуватися. Звільнився з роботи, іншу знайти нелегко, роботодавці культурно відмовляють, не можу й отримати землю, на яку маю право, згідно із законом. Переконаний, у парламенті мають бути люди, які знають ціну життя. І як ним розпоряджатися з користю для інших.

Завідуюча Гряківською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Чутівського району Тетяна Піценко розповіла, що восени минулого року Артем Вітко подарував їм нове стоматологічне обладнання. А згодом захистив її чоловіка – стоматолога Владислава Піценка, посаду якого місцеві медичні чиновники хотіли скоротити.

– Зараз люди із задоволенням лікують свої зуби, – каже вона. – І вже не бояться ходити на прийом. Вдячні, що Артем Леонідович підтримує сільську медицину. Він людина порядна, завжди дотримується свого слова, старається допомагати. Хотілося б, аби у Верховній Раді було побільше таких народних обранців.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Артем Вітко наголосив, що для ефективної роботи депутата треба частіше зустрічатися з людьми.

І в Чутовому, і в Карлівці дискусія була жвавою і цікавою, – зазначив він. – Прозвучало чимало запитань, у тому числі й різких, можливо, дещо критичних. Багатьох цікавило питання справедливої орендної плати за користування паями. Максимально направлятиму запити і відстоюватиму інтереси своїх земляків. Вважаю, подібного спілкування має бути більше. Тоді народний обранець приноситиме, безумовно, суттєвішу користь громаді, яку він представляє.

У фойє будинків культури, де проходили зустрічі, також презентували фотовиставку, приурочену діяльності народного депутата України Артема Вітка за звітний період.

Найближчим часом він планує зустрітися із мешканцями Машівки, Нових Санжарах, Кобеляк та Козельщини.

Стрічка новин