І знову шахраї: поліція Полтавщини попереджає про нові схеми

І знову шахраї: поліція Полтавщини попереджає про нові схеми

Нова шахрайська схема, про яку попереджають котелевські поліцейські, побудована на довірливих стосунках перевізника з посередником. Саме останній є головною дійовою особою шахрайської оборудки. 

У Котелевському районі на "гачок" недобросовісної посередниці потрапили два таких перевізника. В одному випадку чоловік не отримав за виконану роботу 20 000 гривень, в іншому – 16,5 тисяч. За зареєстрованими фактами шахрайств вже тривають слідчі дії. Про це розповів начальник Котелевського відділення поліції Віталій Браславець.

"Шахраї створюють фішинговий сайт товариства з обмеженою відповідальністю (тобто з фіктивними даними), яке начебто надає посередницькі послуги з організації перевезень вантажів. Посередник обіцяє клієнтові підшукати перевізника, домовитися з ним про вартість роботи і сплатити за транспортування вантажу обумовлену суму. Навіть веде телефонні перемовини та Інтернет-переписку з перевізником – надсилає на електронну скриньку копію договору, укладеного із замовником", – описав схему керівник районної поліції.

А на ділі – на останньому етапі кошти замовника замість підрядника, який добросовісно виконав свої зобов’язання і доставив товар до пункту призначення, "осідають" у кишені посередника. На претензію, чому не сплачені кошти, за телефонним номером, вказаним у договорі, відповідають, що таку послугу ніхто не замовляв. 

Протиправні дії, про які йдеться, містять склад кримінального правопорушення, передбаченого статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. 

У разі, якщо додатково встановлять, що зловмисник (або група спільників) підробили або використовували підроблені документи реальних підприємств (установ або організацій) для досягнення своєї мети, до шахрайства ще додається ст. 358 Кримінального кодексу України.

У поліції радять перевіряти інформацію про підприємства, установи та організації, перш ніж укладати договір і, тим більше, здійснювати розрахунки.

Нагадаємо, "Полтаватеплоенерго" також попереджає про шахраїв, які видають себе за працівників підприємства.

Стрічка новин