Вшанування чи спекуляція на святому?

На комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку обговорили суперечливий проект побудови меморіального комплексу «Територія Майдану», присвячений пам'яті  героїв Небесної сотні. За задумом, його планують побудувати на площі перед Полтавською ОДА, що кардинально змінить її вигляд.

Депутати обласної ради на комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку розглянули, зокрема, проекти про збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Полтававодоканал», прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення Щербанівської сільської ради. Говорили й про необхідність внесення змін до регіональної програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах. Та справжнім «яблуком розбрату» став розгляд архітектурного проекту «Територія Майдану». Проект передбачає сухий фонтан, струмок, меморіальні стели, дитячий майданчик, побудову Центру надання адміністративних послуг. 

Ірина Особік, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Було прийнято рішення, що центр надання адміністративних послуг буде розміщуватись саме з боку вулиці Сінної, оскільки тут є як раз транспортні розв’язки і вузли.

Даний проект – переможець відкритого архітектурного конкурсу. На думку журі, варіант урбан-платформи Citylab – кращий концептуальний задум пам’ятки, присвяченій Революції гідності. Та диспут щодо раціональності втілення проекту меморіального комплексу точиться тривалий час. Проект недешевий – 82 мільйона гривень. Незрозуміло, хто буде втілювати проект, адже відповідного сертифікату у Citylab немає. Громадська активістка Юлія Петушинська вважає: це – чергове «відмивання» коштів, а реконструкція площі перед ОДА не має нічого спільного із увічненням пам’яті героїв.

Юлія Петушинська, громадська активістка

- Це перетворення ідеї вшанування героїв на схеми освоєння бюджетних коштів. Це абсолютний фейк, профанація, спекуляція на святому. 

Зрештою вирішили – створити робочу групу депутатів з вивчення питання про внесення змін у проект «Територія майдану». Зокрема, визначити, як збираються «вписати» в новий архітектурний ансамбль вже існуючі стели пам’яті.

Стрічка новин